Türkiye Covid-19 üzerinde çalışıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Bilim adamlarımız bu salgına çözüm bulmak için çalışıyorlar" dedi.

SAĞLIK 11.03.2020, 14:02
Türkiye Covid-19 üzerinde çalışıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Covid-19'a (yeni tip koronavirüs) karşı alınan örnek niteliğindeki tedbirlerin yanı sıra Türkiye'de bilim insanları ve araştırmacıların da salgına çözüm bulmak için durmaksızın çalıştığını ifade ederek, "Uluslararası toplumun bu tehdide çare bulmak için birlikte hareket etmesinin vakti geldi." dedi.

Fahrettin Altun, Twitter hesabından İngilizce yaptığı paylaşımda, Covid-19 (yeni tip koronavirüs) salgınının baş gösterdiği 2019 yılının Aralık ayından bu yana, Türkiye'de vaka görülmesini önlemek için büyük gayretle çalıştıklarını ifade etti.

Salgınla başa çıkmak için en etkili önlemlerin alınmaya devam ettiğinin altını çizen Fahrettin Altun, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Şu ana dek ülkemizde bir vakaya rastlandı. Söz konusu şahıs karantina altına alındı ve tedavisi sürüyor. Bu süre zarfında aldığımız önlemleri Türk halkıyla ve uluslararası kamuoyuyla zamanında paylaştık ve bu konu hakkında tamamen şeffaf olmaya devam edeceğiz. Almış olduğumuz emsal niteliğindeki önlemlerin yanı sıra, bilim adamlarımız ve araştırmacılarımız da bu salgına çözüm bulmak için durmaksızın çalışıyorlar. Uluslararası toplumun bu tehdide çare bulmak için birlikte hareket etmesinin vakti geldi."

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu