Mehmet Öz'ün açıklamaları korkuttu!

Dünyaca ünlü Türk Kalp Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin ürkütücü açıklamalarda bulundu. Şu anda iki tip koronavirüsün olduğunu belirten Dr. Mehmet Öz, "Birinci virüs çok daha tehlikeli. İkincisi mutasyon ile oluştu. Bu insanlar için daha az tehlikeli. Şu anda dünyada önde giden virüs o" dedi.

SAĞLIK 10.04.2020, 09:02
Mehmet Öz'ün açıklamaları korkuttu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle dünya genelinde 95 binden fazla insan yaşamını yitirdi, toplam vaka sayısı ise 1 milyon 600 bine yaklaştı. Bütün ülkeler koronavirüs salgınını önlemek maksadıyla aşı ve ilaç çalışmalarına devam ederken, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan dünyaca ünlü Kalp Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, koronavirüs ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

"En yüksek nokta görüldü"

Dr. Mehmet Öz, YouTube kanalında Dr. Halit Yerebakan ile bir söyleşi yaptı. Dr. Mehmet Öz, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki son gelişmeleri de anlatarak koronavirüsün mutasyon geçirdiğini ifade etti.

Ölüm rakamlarının arttığını ama yoğun bakımdaki hasta sayısının biraz düşmeye başladığını belirten Dr. Mehmet Öz şöyle konuştu:

"Umarım önümüzdeki haftalarda daha da düşmeye başlayacağız. Kapatmadan sonra 24 gün gerekiyor. En yüksek noktayı gördük. 1 Mayıs'a kadar inşallah aşılacak. Büyük şehirlerde şehri kapatmak önemli. New York'ta bu yapıldı."

"İki koronavirüs bulunuyor"

Prof. Dr. Mehmet Öz, şu anda 2 farklı tip koronavirüsün olduğunu ve birinci koronavirüsün çok daha tehlikeli olduğunu kaydederek, "İkincisi mutasyon ile oluştu. Bu insanlar için daha az tehlikeli. Şu anda dünyada önde giden virüs o" dedi.

Dr. Mehmet Öz, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

"Artık herkes iki koronavirüs olduğunu kabul ediyor. Bu aslında Çin'de başladı. Vuhan'da ilk virüs daha tehlikeliydi. Ama bu dünyanın yüzde 30'una etki etti. Öbür virüs daha güçlü bir virüs. Bu virüsler ikiz kardeş gibi birbirlerine çok benziyorlar. Aralarında ufak bir fark var. Zaten 2 haftada bir çok ufak mutasyonlar oluyor. Fakat bence bunların aşıya etkisi olmayacak. Tek bir aşıyla bunları halledebileceğiz."

Yorumlar (0)
27
açık