Bilim Kurulu Üyesi: 10 gün sonra görürsünüz!

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, bugüne dikkat çekti ve uyardı: "Bir hafta - on gün sonra görürsünüz"

SAĞLIK 04.05.2020, 09:03 04.05.2020, 09:26
Bilim Kurulu Üyesi: 10 gün sonra görürsünüz!

"Salgın bitmedi devam ediyor" vurgusu yapan Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Eğer bu sabah her şey normale dönmüş gibi sokaklarda, pazar yerlerinde ve marketlerde kalabalıklaşma olur ve sosyal mesafeyi korumazsak tekrar yukarıya doğru çıkışı bir hafta 10 gün sonra görürsünüz" uyarısında bulundu.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve KTÜ (Karadeniz Teknik Üniversitesi) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, salgının bitmediğini ve devam ettiğinin altını çizerek, "Eğer bu sabah her şey normale dönmüş gibi sokaklarda, pazar yerlerinde ve marketlerde kalabalıklaşma olur ve sosyal mesafeyi korumazsak tekrar yukarıya doğru çıkışı bir hafta 10 gün sonra görebiliriz." ifadelerini kullandı.

Sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından vatandaşları rehavete kapılmamaları konusunda uyaran Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Salgın bitmedi devam ediyor. Tedbirlere uyarsak normal hayata dönüşümüz daha kısa zamanda olacaktır" şeklinde konuştu.

Koronavirüsün son olarak dün 1670 kişiye bulaştığını ve 61 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olduğunu anımsatan Prof. Dr. Tevfik Özlü, önlemlere uyulması durumunda normal hayata dönüşün daha kısa zamanda gerçekleşeceğini dile getirdi.

Prof. Dr. Tevfik Özlü sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Acele edersek, geç kalırız; daha uzun süre evlerimizde kalırız. Biraz daha sabredelim. Tedbirleri gevşetmeyelim. 65 yaş üstü ve 20 yaş altındaki yurttaşlarımızın bir an önce dışarı çıkabilmeleri için hepimizin tedbirlere uyması gerekiyor. Onlar evden çıkmayarak bize yardımcı oluyorlar. Biz de sosyal mesafeyi koruyarak onların zahmetlerini boşa çıkarmayalım."

Yorumlar (0)
16
açık