Bayram öncesi ilaçlama çalışmalarında sona gelindi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, vatandaşların kurbanlık alışverişini yaptığı canlı hayvan satış noktalarında ilaçlama işlemlerini ve mezbahalarda hijyen çalışmalarını tamamladı. Bu kapsamda, karasinek ipleri ve tuzaklar yerleştirildi, uçkunlara karşı da ilaçlama yapıldı.

SAĞLIK 13.06.2024, 11:11 Melina Ay
Bayram öncesi ilaçlama çalışmalarında sona gelindi

Kurban Bayramı, İslam dünyasında paylaşmanın, dayanışmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, manevi açıdan zengin bir bayramdır. Bayrama sayılı günler kala vatandaşların sağlığını koruma amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. Canlı hayvan satış noktalarında titiz bir ilaçlama çalışması yürüten ekipler, Canlı Hayvan Borsası'ndaki merkez mezbahada da kapsamlı hijyen önlemleri aldı. Halk sağlığını koruma misyonuyla hareket eden Büyükşehir Belediyesi, karasinek ipleri ve tuzaklarının kurulumu gibi detaylı önlemler alırken, Haşereyle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ise uçkunla mücadele uygulamalarını tamamladı. Bu çalışmaları yerinde denetleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Veteriner İşleri Şube Müdürü İsmail Çam ve Haşere İle Mücadele Şube Müdürü Uğur Dilik, bayram öncesi tüm hazırlıkların eksiksiz olarak tamamlandığını ifade etti.

Belediyeden vatandaşlara kurban hizmeti

Belediye, ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak amacıyla bir kurban bağış kampanyası başlattı. Kampanya çerçevesinde vatandaşlar, Canlı Hayvan Borsası'ndaki merkez mezbahada ücretsiz olarak kurbanlarını kestirebilecek ve kesilen kurbanları mezbahaya bırakabilecekler. Toplanan kurbanlıklar, soğuk hava araçlarıyla Aşevi'ne taşınacak ve Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak.

Yorumlar (0)