Başkentte muhtarlara Kovid-19 aşısı yapılmaya başlandı

Kovid-19 ile mücadele çerçevesinde Türkiye genelindeki aşı uygulamalarında muhtarların aşılanma sürecine başlandı.

SAĞLIK 04.05.2021, 17:01 05.05.2021, 13:14 Ömer Aksan
Başkentte muhtarlara Kovid-19 aşısı yapılmaya başlandı

Dün Edirne'de bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünden sonra muhtarların aşı randevularını alabileceğini duyurdu.

Muhtarların aşılaması başladı

Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamasının ardından muhtarlar, randevularını aldıktan sonra bugün Ankara Şehir Hastanesi’ne gelerek Kovid-19 aşısının birinci dozunu yaptırdılar.

Ankara’nın Çankaya ilçesinin İleri Mahallesi Muhtarı İbrahim Güler, aldığı randevu sırasında BioNTech aşısını seçtiğini, ardından hastaneye gelerek aşısını rahatlıkla olduğunu ifade etti.

Muhtar Güler, Kovid-19 salgınıyla mücadelede muhtarlar olarak gereken çabayı gösterdiklerini kaydederek, şunları söyledi:

"Filyasyon ekiplerine gereken destek veriyoruz. İzolasyondaki insanların evlerinde kalıp kalmadıklarını kontrol ederek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ayrıca esnafımızın da kurallara uymasını sağlıyoruz."

Birçok kişiyle görüştüklerini söyleyen ve bu yüzden hastalık riski oluşturduğunu dile getiren Güler, aşılama çalışmalarında muhtarlara öncelik verilmesinden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Kovid-19 salgınıyla mücadelede aşı çalışmalarının önemine vurgu yapan Güler, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kovid-19 pandemisinin bitmesinin ve ardından normal yaşamımıza dönmemizin en önemli koşulunun aşı olduğu düşüncesindeyim. O yüzden aşı sırası gelen vatandaşlarımız aşılarını olsun ve hemen bu kısıtlamalar bitsin ki normal hayatımıza dönelim. Bütün dünya rahatlasın."

Yorumlar (0)
15
açık