Bakan Koca, iznini yarıda kesip göreve koşan fedakar hemşireyi paylaştı 

Sağlık bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından fedakar hemşire paylaşımı yapmış ve idari iznini yarıda keserek görevine dönen Eda Meral’den bahsetmişti. Eda Hemşire, durumunu haber ajanslarına anlattı. 

SAĞLIK 26.06.2021, 14:15 27.06.2021, 10:35 Başak Çetin
Bakan Koca, iznini yarıda kesip göreve koşan fedakar hemşireyi paylaştı 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “İdari iznini yarıda kesti görevine koştu” şeklinde paylaştığı Elazığlı Eda Hemşire, durumunu haber ajanslarına anlattı. Eda Meral, Elazığ Fethi Sekin Hastanesinde hemşire olarak görev yapıyor. Tedavisi devam eden tehlikeli bir hastalığa sahip olan Meral, Covid-19'u da bir dönem yaşadı. Bir senedir bu salgından dolayı askeri okulda okuyan oğlunu göremediğini bekleyen Eda Hemşire, aşılama programı için idari iznini yarıda kesip görev yerine döndüğünü söylüyor. Tümör ameliyatı oldu, dinlenemeden hastaneye koştu 

23 senedir hemşire olan çalışan 41 yaşındaki Eda Meral’in pankreas başı tümör hastalığı sebebiyle bir süre önce ameliyat olduğu ve tümör tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Rahatsızlığı döneminde idari izne ayrılan hemşire, defalarca iznini yarıda kesip hastaneye, aşı programında yer almaya koştu. Eda Meral, tek isteğinin herkesin bir an önce aşı olması ve bu sayede kolaylıkla oğluna kavuşmak olduğunu söylüyor. “Ocak ayından bu yana özveriyle çalışıyoruz” 

Eda Meral: “Ocak ayından bu yana hem ben hem de arkadaşlarım özveriyle çalışıyoruz. Tüm arkadaşlarım gibi ben de işimi severek yapıyorum. Sağlıkçıları düşünen herkese teşekkür ediyorum Lütfen aşımızı yaptıralım. Ben artık herkesin aşılanmasını ve oğlumu görmeyi istiyorum.” 

Yorumlar (0)
28
açık