Bakan Koca duyurdu: Türkiye ve Mısır ortak hareket edecek

Gazze’den gelecek hastaların tedavilerini Türkiye'den gönderilecek sağlık personelleri ile Mısırlı meslektaşları birlikte gerçekleştireceğini açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İkinci etapta ise Türkiye’ye getirilmesi planlanacak” dedi.

SAĞLIK 10.11.2023, 13:30 Şeyda Gül
Bakan Koca duyurdu: Türkiye ve Mısır ortak hareket edecek

Gazze'deki kanser hastaları özellikle de çocuklar için Mısır ile birlikte hareket edildiği açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Türk-Filistin Dostluk Hastanesinde tedavi gören kanser hastaları, başta çocuklar olmak üzere, Refah sınır kapısından ilk etapta Mısırın Şeyh Zuvaid ve El-Ariş Hastanelerine nakledileceğini belirten Bakan Koca, kanser hastası çocukları Mısır Sağlık Bakanı ile birlikte ziyaret edeceklerini vurguladı.

Hastaların uçak ambulanslarla Türkiye’ye getirilmesinin planlanacak

Gazze’den gelecek hastaların tedavilerini Türkiye'den gönderilecek sağlık personelleri ile Mısırlı meslektaşları birlikte gerçekleştireceklerine dikkat çeken Bakan Koca, ikinci etapta ise durumu uygun hastaların uçak ambulanslarla Türkiye’ye getirilmesinin planlanacağını anlattı. Bakan Koca, “Gazzeli hastaların Refah sınır kapısından nakli için yürütülen diplomasi faaliyetlerinde ayrıca İsrail Sağlık Bakanı ile temas kurularak üç ülkeden (Türkiye, Mısır, İsrail) irtibat kişilerinin görevlendirildiği Sağlık Koordinasyon Ekibi oluşturulmuştur” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)