Yerli otomobille ilgili flaş açıklama: Ciddi bir erteleme yok!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının yerli otomobil üretim süreci üzerindeki etkilerine ilişkin, "Yerli otomobil hayalimizde ciddi bir erteleme yok. Ekibimiz; Kore, İngiltere, Almanya, İspanya, İtalya ve ülkemizdeki potansiyel tedarikçilerle görüşmelere devam ediyor." dedi. 

OTOMOTİV 24.04.2020, 15:34
Yerli otomobille ilgili flaş açıklama: Ciddi bir erteleme yok!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Otomotiv Sanayicileri Derneğinin (OSD) Yönetim Kurulu Toplantısı'na video konferans aracılığıyla katıldı. 

Bakan Varank, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının yerli otomobil üretim süreci üzerindeki etkilerine ilişkin değerlendirmede bulundu. 

Varank, "Yeniliğe Yolculuk mottosuyla 27 Aralık’ta otomobillerimizi dünyaya tanıttık. O günden bugüne çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yerli otomobil hayalimizde ciddi bir erteleme yok. Ekibimiz; Kore, İngiltere, Almanya, İspanya, İtalya ve ülkemizdeki potansiyel tedarikçilerle görüşmelere devam ediyor." ifadelerini kullandı. 

"Zemin etütleri muhtemelen 10 gün içerisinde tamamlanacak"

Bursa'nın Gemlik ilçesinde kurulacak fabrika ile ilgili süreç konusunda Varank, "Fabrikanın temel atma tarihine ilişkin olarak büyük bir aksaklık da öngörmüyoruz. Normalleşme sürecini de dikkate alarak, imkânlar doğrultusunda süreci değerlendireceğiz. En fazla birkaç haftalık değişiklikler olabilir. Fabrika ÇED raporunu alma aşamasında. Zemin etütleri de muhtemelen 10 gün içerisinde tamamlanacak." dedi.

Yorumlar (0)
13
hafif yağmur