Yerli otomobilde yeni gelişme: Lansman tarihi açıklandı!

Bursa'nın Gemlik ilçesinde yerli otomobil için üretim tesisleri kurulacak. Fabrikanın kuruluş lansmanı 12 Mart günü burada yapılacak. 

OTOMOTİV 27.02.2020, 10:23
Yerli otomobilde yeni gelişme: Lansman tarihi açıklandı!

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) geliştirdiği ve 27 Aralık günü Gebze'deki "Bilişim Vadisi"nde dünyaya tanıtılan yerli otomobile ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

Bursa'nın Gemlik ilçesinde, yerli otomobil için üretim tesisleri yapılacak. Fabrikanın kuruluş lansmanı 12 Mart günü burada gerçekleştirilecek. 

Bursa Milletvekilleri, Ankara'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) bir araya gelerek toplantı düzenledi. Toplantıda, yerli otomobil fabrikası ele alındı. Fabrikanın kuruluş lansmanının, 12 Mart günü Bursa'nın Gemlik ilçesinde gerçekleştirilmesine karar verildi. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Bursa Milletvekilleri ile Bursa İli Oda Borsa Yönetim Kurulu Başkanlarını Ankara'da konuk etti. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Paşa Ağdemir ile Borsa Başkanı Özden Çakır da Gemlik'ten toplantıya katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Merkezi'nde düzenlenen öğle yemeğine AK Parti'den Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Zafer Işık, Bursa Milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç, Ahmet Kılıç, Vildan Yılmaz Gürel ile Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Erkan Aydın ve MHP'den Hidayet Vahapoğlu katılırken, yemekte Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay'la birlikte 17 ilçenin Ticaret odası ve borsası başkanları da yer aldı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, toplantıda Bursa’nın çok önemli bir ekonomik güç olduğuna dikkat çekerek, potansiyelinin tam olarak kullanılması durumunda ülke ekonomisine katkısının daha da artış göstereceğini kaydetti. 

Hisarcıklıoğlu, Bursa'nın temsilcileri ile fikir alışverişi yaparken, Türkiye`nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ile ilgili gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin Bursa Milletvekillerine ve Oda Borsa Başkanlarına bilgi verdi. 

Bursa Ticaret Borsası (TB) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı da Bursa’nın neferleri olarak bir arada olduklarına dikkat çekerken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na iş dünyası adına Bursa’ya sağladığı desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu. Matlı, şehrin ekonomisinin görüşülmesi bakımından toplantının önem arz ettiğini söyledi. 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay da göreve geldiklerinden beri ortak akıl toplantıları düzenlendiklerini ve gerçekleştirdikleri projelerin Türkiye’ye rol model olacak çalışmalar olduğunu kaydederek, "Bakan ve Milletvekillerimize Bursa’nın meselelerinden dolayı dertlendikleri için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
28
açık