Yenilenen Hyundai i20 satışta

İlk defa 2008'de piyasaya sürüldükten sonra Türkiye ve Avrupa'da en fazla satılan Hyundai modellerinden biri olan i20, yenilendi. İşte makyaj operasyonu sonrası Hyundai i20'nin yenilenen özellikleri...

OTOMOTİV 05.09.2023, 18:21 06.09.2023, 16:11 Hakan Öksüz
Yenilenen Hyundai i20 satışta

Hyundai i20'nin yeni modelinin satışa sunulduğu kaydedildi. "Elite", "Style" ve "Jump" olarak üç donanım seviyesine sahip olan Hyundai i20'nin Türkiye pazarındaki satış fiyatının en düşük 860 bin TL olduğu kaydedildi. 20232ün ikinci yarısına makyajlı i20 ile giren Hyundai Assan, markanın 2008'de piyasaya sürülen en başarılı modellerinden olan i20'yi yeniledi.

Türkiye ve Avrupa'da en çok satılan Hyundai modellerinden biri olan i20, B segmentinin en başarılı 3 modelinden biri olarak kabul ediliyor. Makyaj operasyonu sonrası Hyundai i20'nin yeni ön tamponu dikkat çekti. Makyajla birlikte radyatör ızgarasının yeri değişti. Eskiden ızgaranın üstünde olan Hyundai logosu, tamponun orta üst kısmına yerleştirildi. 

Yüksek bagaj hacmi

Arka lamba ve tampon tasarımı değişti. Alçak tavan ile birlikte uzun dingil mesafesi, i20'nin sportif duruşunu korumasını sağladı. 352 litrelik bir bagaj hacmine sahip olan aracın arka koltuklarının katlanması halinde bagaj hacmi, 1.165 litreye yükseliyor. 

Sekiz dış renk seçeneği bulunan Hyundai i20'de standart 4,2 inç LCD gösterge ekranı bulunuyor. Önde ve arkada USB type-C bağlantılarının yer aldığı araçta, akıllı cep telefonları için kablosuz şarj pedi bulunuyor. 

Gelişmiş sürüş yardımı özellikleri

"Hyundai Smart Sense" ile birlikte araç, gelişmiş sürüş yardımı özelliklerine sahip. Çarpışma Önleme Asistanı (FCA), seyir halindeki araçların durumunu ve çeşitli engelleri göstererek kazaların önüne geçiyor. Sürücü Uyarı Asistanı (DAW), yorgunluk seviyesini ölçtüğü sürücüyü uyarıyor. Şerit Takip Asistanı (LFA) ise aracın şeritte kalmasını sağlıyor. 

Yorumlar (0)