Yeni Opel Corsa'nın Türkiye'de ne zaman satışa sunulacağı açıklandı

Yeni Opel Corsa, ekim ayında Türkiye'deki müşteriler için satışa sunulacak. Opel'in B hatchback modeli Corsa'nın iç ve dış cephesinde birçok yeniliğe gidildi. Öte yandan Yeni Opel Corsa Elektrik de tanıtıldı.

OTOMOTİV 30.09.2023, 14:26 30.09.2023, 14:35 Hakan Öksüz
Yeni Opel Corsa'nın Türkiye'de ne zaman satışa sunulacağı açıklandı

1982 yılından bu yana aralıksız şekilde üretilen Opel'in B hatchback modeli Corsa, yenilenen tasarımı ve geliştirilen donanım özellikleriyle ekim ayı itibarıyla Türkiye'de satışa sunulmaya hazırlanıyor. Yeni Opel Corsa'da bagaj kapağının üzerinde yer alan "şimşek" logosu dikkat çekiyor. 

Dış ve iç cephede yenilikler var

Ön cepheyi baştan sona kaplayan "Siyah Vizör", LED farkları ile araç ızgarasını da barındırıyor. Yeni Opel Corsa'da ilk defa "Grafik Gri" gövde rengi kullanıldı. Yeni bilgi-eğlence sistemi, direksiyon simidi ve yenilenen koltuklar, sürüş konforunu üst düzeye çıkarıyor. Yenilenen aracın içi, daha modern bir atmosfere sahip.

Aracın navigasyon sisteminin gösterildiği sürücü bilgi ekranındaki görüntüler artık daha net. 10 inçlik renkli dokunmatik ekran sayesinde tercih yönetimi kolaylaştırıldı. Android Auto ile Apple CarPlay telefonlar, bilgi-eğlence sistemine kablosuz şekilde bağlanabiliyor.

Yeni Opel Corsa Elektrik tanıtıldı

Yeni Opel Corsa'nın yüzde 100 elektrikli versiyonu olan Corsa Elektrik, ekim ayında satışa çıkarılacak. Yeni Opel Corsa Elektrik'in menzili 354 km'ye kadar çıkıyor. Anlık 260 Nm tork ile üstün sürüş keyfi yaşatan Yeni Corsa Elektrik, 25 dakika içinde yüzde 20'den yüzde 80'e ulaşıyor. 

Yorumlar (0)