Togg ilk kez şarjda görüntülendi: 25 dakikada...

Togg'un şarj ağı markası olan TruGo, ürettiği şarj cihazlarının test sürecine başladı. Paylaşılan videoda, 25 dakika içinde yüzde 20'den yüzde 80 düzeyine batarya doluluk oranı sağlandığı gözlendi.

OTOMOTİV 04.08.2022, 22:57 Koray
Togg ilk kez şarjda görüntülendi: 25 dakikada...

TruGo'nun resmi sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirilen açıklamada, "Gemlik Kampüsü'nde kurulumunu gerçekleştirdiğimiz ilk TruGo şarj cihazlarımızı, sorunsuz ve kesintisiz bir kullanıcı deneyimi elde etmek üzere test etmeye başladık." denildi.

Açıklamada teste dair bir video da paylaşılırken, cihazın 25 dakika içinde yüzde 20'den yüzde 80 düzeyine batarya doluluk oranı sağladığı gözlendi.

Togg tarafından geçtiğimiz ay gerçekleştirilen açıklamada, elektrikli araç kullananların şarj istasyonu bulma kaygılarını tamamen ortadan kaldırmayı hedefleyen TruGo'nun, trafik yoğunluğu yüksek olan güzergahlarda 25, az olan bölgelerde ise 50 kilometrede bir şarj cihazları konumlandırılacağı kaydedilmişti.


Seri üretime geçiliyor

Diğer yandan, 29 Ekim 2022'de Togg tesisinin seri üretime hazır duruma gelmesi öngörülüyor. 

Sınai ve fikri mülkiyeti yüzde 100 ülkemize ait global bir marka oluşturmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini meydana getirmek amacıyla yola çıkan Togg, bu yılın son çeyreğinde seri üretime hazır vaziyette olacak.

Uluslararası teknik yeterlilik testlerinin sona ermesinin akabinde önümüzdeki yılın ilk çeyreğinin sonlarında C segmentindeki doğuştan elektrikli SUV asfalta inecek.

Akabinde yine C segmentindeki hatchback ve sedan modelleri üretim sırasına alınacak.

İlerleyen senelerde C-MPV ve B-SUV'un da ailenin ferdi olmasıyla, aynı DNA’ya sahip ve beş modelden meydana gelen ürün gamı tamamlanıyor olacak. Togg, 2030 yılına dek tek bir platformdan beş farklı model üretimiyle toplamda 1 milyon adet araç üretmeyi hedefliyor.

Yorumlar (0)
21
açık