Tofaş'tan yeni tarih!

Tofaş üretime başlama tarihini 4 Mayıs olarak güncelledi.

OTOMOTİV 15.04.2020, 10:24
Tofaş'tan yeni tarih!

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ, yurt dışından gerçekleşen tedarik ve teslimat süreçlerindeki koronavirüs salgını kaynaklı aksamalar sebebiyle, daha önce 20 Nisan olarak duyurdukları üretime başlama süresini 4 Mayıs'a erteledi.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ'nin, "Faaliyetlerin kısmen veya tamamen durdurulması ya da imkansız hale gelmesi" başlığı altında, üretime ara verilmesine ilişkin açıklaması KAP'ta (Kamuyu Aydınlatma Platformu) yayımlandı.

Açıklamada, şöyle denildi:

"31 Mart 2020 tarihli açıklamamızda, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) etkileri çerçevesinde, yurt dışından gerçekleşen tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek, fabrikamızda 20 Nisan 2020'ye kadar üretime ara vereceğimiz kamuya açıklanmış olup, yaşanmaya devam eden benzer gelişmeler sonucunda söz konusu süre 4 Mayıs 2020'ye kadar uzatılmıştır. Konuyla ilgili önemli gelişmeler yatırımcılarımızla ayrıca paylaşılacaktır."

İşe ara verme sebebiyle iş akdi feshi öngörülmediği vurgulanan açıklama detaylarında, iş sürekliliği planı çerçevesinde gerekli çalışmalar yerine getirileceği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, erteleme kararı sebebiyle şirketin süreklilik varsayımında herhangi bir etki beklenmediğinin altı çizildi.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu