Otomotiv devi 1,8 milyon aracını geri çağırdı

Toyota, aküden kaynaklanabilecek 'yangın' olasılığına karşı ABD'de 1,8 milyonu aşkın RAV4 model otomobilini geri çağırdı.

OTOMOTİV 03.11.2023, 00:30 03.11.2023, 17:52 topcu
Otomotiv devi 1,8 milyon aracını geri çağırdı

Toyota tarafından gerçekleştirilen yazılı açıklamada, 2013-18 senelerine ait otomobillerin servislere çağırıldığı belirtildi.

Bahse konu açıklamada, "RAV4 model otomobillerde bazı yedek 12 voltluk aküler diğerlerinden çok daha küçük ebatlardadır. Değişim için ufak aküler kullanılırsa ve tutma kelepçeleri doğru biçimde sıkılmazsa keskin virajlarda aküler sallanabilir ve pozitif olan kutup kelepçeye temasta bulunarak yangın çıkarabilir." denildi."Ücretsiz değiştirilecek"

Akü tepsisi, pozitif kutup başlığı kapağı ve akü tutma kelepçesinin ücretsiz bir şekilde değiştirilmesine ilişkin bir çözüm üzerinde çalışıldığının altı çizilen açıklamada, buna ilişkin kullanıcılara aralık ayı sonuna değin duyuruda bulunulacağı aktarıldı.

Öte yandan, 'yangın' olasılığına karşı geri çağrılan 1,8 milyonu aşkın RAV4 model otomobilin plaka bilgisinin Toyota veyahut NHTSA (ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi) internet adresinde yer aldığı kaydedildi.

Yorumlar (0)