Otomobilde matrah düzenlemesi için tarih verildi

Sıfır kilometre otomobil satın almak isteyenlerin büyük bir heyecanla beklediği matrah düzenlemesinin, 1 Aralık 2022 tarihinde yürürlüğe gireceği belirtildi.

OTOMOTİV 19.11.2022, 20:59 Koray
Otomobilde matrah düzenlemesi için tarih verildi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği) temsilcileriyle buluştu. OYDER Başkanı Altuğ Erciş ve yönetim kurulu mensuplarının iştirak ettiği görüşmede sektöre dair fikir teatisinde bulunurken, otomobildeki matrah düzenlemesi de masaya yatırıldı.

Edinilen bilgiler doğrultusunda, Bakan Nebati, görüşme esnasında otomobilde matrah düzenlemesinde sona gelindiğini ve uygulamanın önümüzdeki 1 Aralık tarihinden itibaren hayata geçirileceğini dile getirdi.

"ÖTV tarafından değişikliğe gidilmeyecek"

Nebati, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden görüşmeye dair gerçekleştirdiği paylaşımda ise "Danışma odaklı görüş ve tavsiyelerin yanı sıra devreye soktuğumuz uygulamaların çıktılarını geniş kapsamlı bir biçimde ele aldık." dedi. 

Bakan Nebati daha evvel gerçekleştirdiği açıklamada da ÖTV oranlarında değişikliğe gidilmeyeceğini, matrah tarafında düzenleme gerçekleştirileceğini bildirmişti.

Yorumlar (0)