Otomobil fiyatlarının artmasının nedeni sosyal medya mı?

Düzce Küçük Sanayi Galericiler Sitesi'nde yapılan açık oto pazarı, tahmin edilen yoğunluğa ulaşamadı. Galerici esnafı Sezgin Sarıkaya, "Sosyal medya üzerinden kendi aralarında pazarlık yapan vatandaşlar, otomobil fiyatlarının daha da yükselmesine neden oluyor." dedi.

OTOMOTİV 03.07.2022, 17:04 04.07.2022, 15:47 Hakan Öksüz
Otomobil fiyatlarının artmasının nedeni sosyal medya mı?

Son yıllarda Türk lirasının döviz karşısında değer kaybetmesi, sıfır ve ikinci el araba fiyatlarının fırlamasına yol açtı. Bazı araç satıcıları ise otomobil fiyatlarının yükselmesinin başka bir sebebinin daha bulunduğunu öne sürüyor. İddiaya göre bazı vatandaşlar, sosyal medya uygulamalarını kullanarak otomobillerin fiyatlarını artırıyor.

Oto pazarında beklenen yoğunluk yaşanmadı!

Kurban Bayramı yaklaşırken Düzce Küçük Sanayi Galericiler Sitesi'nde de "açık oto pazarı" heyecanı yaşandı. Galericiler, oto pazarına çok sayıda vatandaşın akın edeceğini umut etmişti ancak beklenen olmadı. Sıcak havaların da etkisiyle oto pazarında istenen yoğunluk sağlanamadı. 

"Eskiden galericiler pahalıya satardı, işler tersine döndü"

Koronavirüs salgını nedeniyle otomotiv sektöründe büyük değişimlerin yaşandığını kaydeden galerici Sezgin Sarıkaya, "Sosyal medya üzerinden kendi aralarında pazarlık yapan vatandaşlar, otomobil fiyatlarının daha da yükselmesine neden oluyor. Galericiler arasında yapılan pazarlıklar daha bilinçli. Eski yıllarda kime sorsanız, galericilerin daha pahalıya sattığını duyardınız. Artık işler tersine döndü." diye konuştu.

Açık oto pazarına arabasını satmak için geldiğini söyleyen Olcay Çakırarslan ise pazarda tahmin ettiği kalabalığı göremediğini belirtti. Çakırarslan, durgunluğun bayramın ardından da devam etmesini beklediğini söyledi.

Yorumlar (0)
22
açık