Makyajlı Volkswagen Polo GTI'dan resmi görseller geldi

Volkswagen, yaklaşık iki ay evvel makyajladığı Polo ailesini resmen tanıtmıştı. Polo tutkunları, söz konusu lansmanda GTI sürümünü merakla beklemişti. Meraklı bekleyişi sonlandırmak isteyen Volkswagen CEO'su Ralf Brandstätter ise GTI versiyonunun resmi görsellerini kişisel LinkedIn sayfasından paylaştı.

OTOMOTİV 01.07.2021, 01:29 01.07.2021, 17:39 Koray
Makyajlı Volkswagen Polo GTI'dan resmi görseller geldi

Yeni stop ve far takımları, standart model ile performanslı modelin türevinin ayırt edilmesine olanak sağlayacak. GTI ile özdeşleşen kırmızı detaylar ve çift çıkışlı egzozlar, modeli standardın dışına çıkaran dokunuşlardan. Direkt olarak Golf GTI modelinden esinlenilen ızgarası dikkat çekiyor olsa da Polo GTI'ın çift renkli alaşım jantları oldukça güzel duruyor. 

TSI motor ile gelecek

Brandstätter, kurumsal dünyanın en önde gelen mecrasında yaptığı açıklamada arabanın güçlü bir TSI motor ile geleceğini de dile getirdi. Araçta eski model Polo GTI'ın turbolu 2.0 litrelik motorunun yer alması bekleniyor. Söz konusu motor 200 hp güç ve 320 Nm tork üretebiliyordu. Güç çıkışı yükseltilecek olan modelin manuel şanzımana sahip olup olmayacağı ise merak konusu.

Haziran ayında tanıtılacağı açıklanmıştı

Paylaşılan görsellerde aracın kabinine ait görüntüler yer almıyor fakat artık sektörde alışılmış bir hale gelen dijital gösterge paneli ve bilgi eğlence sistemi bu hususta bizleri karşılayan teknolojik ögeler olacaktır. 

Alman otomotiv devi, Polo GTI'ı haziran ayı bitmeden tanıtacağını açıklamıştı fakat lansmanın temmuz ayı içinde yapılması bekleniyor. 

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu