Hyundai otomobiller online satılacak

ABD merkezli teknoloji devi Amazon, Hyundai ile önümüzdeki sene itibarıyla internet adresi üzerinden otomobil satışları da dahil olmak kaydıyla stratejik iş birliğine gitti.

OTOMOTİV 17.11.2023, 01:03 18.11.2023, 16:49 topcu
Hyundai otomobiller online satılacak

Amazon tarafından gerçekleştirilen açıklamada, önümüzdeki sene ilk defa araç satıcılarının ABD'deki Amazon kullanıcılarına otomobil satabileceği, bu çerçevede satın alınabilecek ilk markanın da Hyundai olduğu belirtildi.

Bahse konu yeni dijital alışveriş tecrübesinin online olarak yeni bir araç satın alınmasını kolaylaştıracağı vurgulanan açıklamada, kullanıcıların, renk, donanım, model ve özellikler dahil muhtelif tercihlere göre bölgelerindeki mevcut otomobilleri Amazon'da arayabileceği ifade edildi. 

Söz konusu açıklamada, kullanıcıların seçtikleri finansman ve ödeme opsiyonlarıyla online ödeme yapabileceği kaydedilerek, ardından uygun bir zaman diliminde yerel bayilerden otomobili teslim alabilecekleri veyahut arabanın kendilerine teslim edileceği aktarıldı.Amazon'un AWS ve Alexa hizmetleri de kullanılacak

Hyundai'nin dijital dönüşümünü daha da hızlandırmak için Amazon'un bulut birimi AWS'yi de hizmet sağlayıcısı olarak tercih ettiği bilgisi iletilen açıklamada, uzun süreli yeni anlaşmanın bir parçası olarak Hyundai'nin bulut öncelikli teknoloji stratejisi ile daha çok veri odaklı bir kuruluş haline geleceği ve mevcut firma içi uygulamalarını AWS'ye aktaracağı öğrenildi. 

Mevzubahis açıklamada, yeni nesil Hyundai otomobillerinin Amazon'un yapay zeka asistanı Alexa ile çok daha da etkileşimli ve duyarlı olacağı kaydedilerek, 2025 senesinden itibaren Hyundai'nin yeni nesil arabalarını satın alanların Alexa tecrübesine otomobillerinde de erişebileceği bildirildi.

Hyundai kullanıcılarının Alexa'dan sesli kitap, podcast veyahut müzik çalmasını isteyebileceğine işaret edilen açıklamada, güncel hava durumu veyahut trafik güncellemeleri gibi raporlar alabileceği belirtildi. 

Amazon CEO'su Andy Jassy, Hyundai'nin yenilikçi bir firma olduğuna dikkat çekerek, bahse konu ortaklığın, kullanıcıların online otomobil satın alma kolaylığını değiştirmek; takvim, alışveriş ve eğlence kontrolleri için Hyundai otomobillerinde Alexa'yı kullanmayı daha da kolaylaştırmak gibi olanaklar vereceğini dile getirdi. 

Yorumlar (0)