Bakan Bolat'tan 'ikinci el otomobil' açıklaması

Ömer Bolat, "Online ilan sitelerinde fiyat şişirme manipülasyonları pek çok sektörde can yakıyor. Bahse konu ilanlar hususunda yönetmelikler çıkardık, bu ilanlarla ilgili ağır cezai müeyyideler uygulayacağımız yönetmelik değişikliğini gerçekleştirdik. Bunların etkisini görüyoruz. İkinci el otomotiv piyasasında yüzde 15'e varan düşüşler mevcut." dedi.

OTOMOTİV 27.09.2023, 19:20 topcu
Bakan Bolat'tan 'ikinci el otomobil' açıklaması

Ticaret Bakanı Bolat, ATO'nun (Ankara Ticaret Odası) 29'uncu Dönem 11'inci Olağan Meclis Toplantısı'nda konuştu.

"Hiç çekinmeyeceğiz"

Koronavirüs salgın süreciyle birlikte başlayan fahiş fiyat uygulamaları ve haksız ticari uygulamalarla mücadele ettiklerini kaydeden Bolat, haksız ticari uygulamalar, stokçuluk ve fahiş fiyat artışına karşı hukuki düzenlemelere gittiklerini ifade etti.

Bolat, şöyle konuştu:

"Gerekli müeyyideler ve denetimleri kararlılıkla uyguluyoruz. Otomotiv piyasasında aldığımız önlemlerle tedarik zincirinde başlayan süreçteki sıkıntılar büyük oranda sona erdi. Bu hususta kanunların bize verdiği yetkileri en titiz ve hızlı bir şekilde kullanıyoruz ve bundan hiç çekinmeyeceğiz. Hedefimiz, ticaret dürüst ve düzgün bir şekilde yapılsın, tüketicinin de alıcının da satıcının da kazanacağı fiyatlarda ve istikrarlı bir iç piyasa atmosferini, rekabetçi bir ortamı temin etmek.

Online ilan sitelerinde fiyat şişirme manipülasyonları pek çok sektörde can yakıyor. Bahse konu ilanlar hususunda yönetmelikler çıkardık, bu ilanlarla ilgili ağır cezai müeyyideler uygulayacağımız yönetmelik değişikliğini gerçekleştirdik. Bunların etkisini görüyoruz. İkinci el otomotiv piyasasında yüzde 15'e varan düşüşler mevcut. Sıfır kilometre araçlarda artık stoklar ortaya çıkarılmak durumunda kalındı."

Yorumlar (0)