Arabasıyla arasında gerçek bir aşk olanların çok iyi bildiği 12 şey

Araba, birçok kişi için bir ihtiyacı karşılayan, binildiğinde bir yerden bir yere götüren veya yokluğunda sıkıntı çekilen bir vasıta olarak düşünülse de bazıları için çok başka anlam ifade edebilir. Arabasına tutkuyla bağlı olanlar için bir araba her zaman bir arabadan çok daha fazlasıdır. İşte sadece tutkulu araba severlerin anlayacağı, o tanıdık durumlar…

OTOMOTİV 31.12.2019, 10:28 31.12.2019, 19:23 Renault Türkiye
Arabasıyla arasında gerçek bir aşk olanların çok iyi bildiği 12 şey

Advertisement

Kapıyı açmadan önce arabayı şöyle bir süzmek

Her sabah eller kapıya gitmeden önce şöyle araba bir süzülür, çizik, vuruk, göçük var mı bakılır. Hatta bazen kararsız kalınır, sonrasında “Bu eskiden de vardı ya.” denir ve devam edilir. Çünkü bu, arabasıyla aşk yaşayanlar için artık bir ritüel hâlini almıştır.

Biner binmez arabanın sesini dinlemek

Arabanın bir sıkıntısı olup olmadığını sesinden anlamak… Daha fazlasına gerek yok, bunu anlamak için gerçek bir araba tutkunu olmak gerek.

Dikiz aynasında son rötüşlar

Evde her ne kadar en az iki ayna karşısında gerekli bakımlar yapılmış olsa da o dikiz aynasına bakılmadan olmaz. Çünkü bir araba tutkunu olmak bunu gerektirir

Yıkamadan yeni çıkmış arabaya çorapla girme isteğ

Yıkanmış, temizlenmiş, cicilenmiş bicilenmiş arabaya hangimiz ayakkabıyla basarken o suçluluk duygusunu hissetmiyoruz ki?

Uzun yolda “Acaba çok mu yordum?” hissi

Gerçek bir araba tutkunu yol boyunca kafasında bu soru işaretiyle gider. Sanki ondan bir parçaymışçasına sanki onun diğer yarısıymışçasına…

Hiçbir neden yokken bir anda atlayıp gitme isteği

Yol bir tutkudur, bir istektir. Bazen siz gitmek istersiniz bazen o sizi çağırır. Bazen bir sebep vardır bazen birden fazla... Bazen de hiç sebebe gerek yoktur, çünkü on vardır!

Park edilen yer göz mesafesindeyse ara ara pencereden kontrol etmek

Hangimiz yapmadık, hangimiz bu tatlı telaşı yaşamadık? Hangimiz “Acaba yerinde duruyor mu, başına bir şey geldi mi?” telaşını yaşamadık ki?

Kötü havalarda arabayı alıp eve götürme isteği

O karda yağmurda için el vermez, kucaklayıp alıp götürmek istersin bazen… Kombiyi köklemek, arabaya ponçik patikler giydirmek istersin işte bazen…

Park edip uzaklaşırken dönüp bir bakmak

Sanki bu son veda bu bir elveda gibi dönüp bakarsın. Döneceğini bile bile yaparsın, çünkü bu da aşka dahildir.

Arabayla bütünleşmek

İyi bir araba tutkunu arabasıyla arasındaki bağı çok daha öteye taşıyandır. Virajlardan dönerken onunla birlikte eğilen, gaza basarken sanki kanatlanıyormuş hissi yaşayan… Yaşayan bilir ancak!

Tek başına yolculuk yaparken bir anda solist moduna geçmek

Araba bir sahne siz bir solistsiniz artık. Harika bir şarkı söylemek için aranızda hiçbir engel yoktur.

Baştan çıkaran detaylar, karşı konulmaz tasarım: Clio’ya aşık olacaksınız!

Duygu dolu hatları, estetik ön tasarımı ve dikkat çekici ışık imzası ile karşı konulamayan Renault Clio sizi de etkisi altına alacak. Onunla her gününüz daha keyifli yaşanacak. 

Hurda teşvikli Clio HB 77.400 TL'den başlayan fiyatlarla! Clio’yu keşfetmek için tıklayın.

Yorumlar (4)
Ali karakayali 2 yıl önce
Ben 3 sembol aldım 10 kulandım ama memnun kalmadım sattım bir daha Renault almayacağım zaten şimdi Ford a biniyorum servis çok pahalı konuda oto galeriye koydum yerli araba bekliyoruz
Uğur 2 yıl önce
Net fiyatlar
Mahmut 2 yıl önce
Gerçekten beni anlatmışsınız tşk
Abdurrezak kurt 2 yıl önce
Beni anlatmişsınız.Gerçekten arabaya olan bakışımı dile getirmişsiniz.2010 yılında 4yaşında 16, 000km'clio aldım .Tam 9, 5yıl bindim 106, 000km yaptım.Beni hiç yolda bırakmadı, çokta ekonomikti.Tam bir emekli arabasıydı.
20
parçalı bulutlu