YouTube'da şeriat tartışması: Diamond Tema hakkında soruşturma!

YouTube'da yayınlanan bir tartışma programında Diamond Tema ile Asrın Tok karşı karşıya geldi. İbn-i Hişam'ın "Es-Siretu'n Nebeviyye" isimli eserinde yer alan bir hadisi aktaran Diamond Tema, eleştiri oklarına hedef oldu. Diamond Tema hakkında soruşturma başlatıldı. Programa ise erişim engeli talep edildi.

MEDYA 17.06.2024, 12:10 17.06.2024, 12:23 Hakan Öksüz
YouTube'da şeriat tartışması: Diamond Tema hakkında soruşturma!

Diamond Tema ile Asrın Tok, "Yer6" adlı Youtube kanalında yüzleşti. İslam şeriatı ile ilgili farklı görüşlerin dile getirildiği program, iki günde 1,6 milyon görüntülenme aldı.

İslam tarihinin önemli bilginlerinden olan Müslim, Ibn Sa'd ve İbn-i Hişam'ın rivayet ettiği hadisleri aktaran Diamond Tema, şeriatçıların hedef tahtasına yerleşti.

İbn-i Hişam'dan aktardığı rivayet nedeniyle eleştirildi

İbn-i Hişam'ın "Es-Siretu'n Nebeviyye" isimli eserinde yer alan bir hadisi aktaran Diamond Tema hakkında "dini değerleri ve halkın bir kesimini aşağılama" suçlarından soruşturma başlatıldı. İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci, haberi sosyal medyadan duyurdu.

Diamond Tema, kaynağı paylaştı

Diamond Tema ise kaynaklarda yer alan rivayetleri aktardığını, bunların kendi sözü olmadığını söyleyerek savunma yaptı. Sosyal medya üzerinden tehdit içerikli pek çok mesaj alan Diamond Tema, bu tehditleri takipçileri ile paylaştı.

Yorumlar (0)