Taht oyunları kızıştı! Netflix artık zirvede değil!

Disney Plus platformunun abone sayısına ilişkin açıklaması, Netflix'i üzdü. Abone sayısı bakımından ilk defa bir yayın platformunun gerisine düşen Netflix, durumu tersine çevirmek için girişimlere başladı. Abonelik ücretlerini yükselten Netflix, şifre paylaşımının önüne geçmek için de kolları sıvadı.

MEDYA 11.08.2022, 13:27 Hakan Öksüz
Taht oyunları kızıştı! Netflix artık zirvede değil!

Uzun yıllar boyunca rakipsiz olarak görülen popüler yayın platformu Netflix, Amazon Prime ve Disney Plus gibi rekabetçi platformların son zamanlardaki başarılarıyla güç kaybetti. Netflix yapımı dizi ve filmlerin kalitesini yetersiz bulan kullanıcılar, diğer platformlara yönelmeye başladı. Disney Plus'ın yükselişe geçmesiyle yayın platformları arasındaki rekabet kızıştı.

Disney Plus'ın abone sayısı 221 milyona yükseldi

Netflix'in yönetim kurulu, son zamanlarda gelen verilerden memnun değil. Edinilen bilgilere göre Disney Plus, açıkladığı abone sayısı ile Netflix'i üzdü. ESPN+ ile Hulu gibi kanalların da katkısıyla toplamda 221 milyon aboneye sahip olduğunu bildiren Disney Plus, bu kanalların haricindeki abone sayısının 152 milyon olduğunu bildirdi.

Netflix'in abone sayısı ne kadar?

2022 yılında abone kaybetmeye başlayan Netflix, yayın platformculuğu alanındaki yerini Disney Plus'a mı kaptıracak? Zira toplam abone sayısını 220,7 milyon olarak açıklayan Netflix'in, Disney Plus'ın gerisinde kaldığı görülüyor. 

Abone sayısı bakımından dünyanın en büyük yayın platformu olma özelliğini yitiren Netflix, durumu tersine çevirmek için karar kara düşünüyor. Abonelik ücretlerini yükselten ve şifre paylaşımını engellemek için girişimlere başlayan Netflix'in başarıya ulaşıp ulaşmayacağı merak ediliyor.

Disney Plus, 3 ayda 14 milyondan fazla abone kazandı

Walt Disney şirketinin CEO'su olan Bob Chapek, Disney Plus'ın başarısına dair dün bir açıklama yayımladı. Son 3 ay içinde 14,4 milyon yeni abone kazandıklarını kaydeden Bob Chapek, "Wall Street tarafından açıklanan beklentilerin üzerine çıktık. Hızlı şekilde büyüyoruz." dedi. Edinilen bilgilere göre Disney Plus'ın bünyesindeki Hulu'nun abone sayısı 46,2 milyona ulaştı. Spor yayın platformu ESPN+'nın ise 22,8 milyon abonesi bulunuyor. 

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu