Acun ve ekibi KYK yurtlarına yerleştirilecek

Acun Ilıcalı ve Survivor ekibinin bir bölümü THY'ye ait özel uçakla 14 Mayıs'ta Dominik'ten Türkiye'ye getirilecek. Acun Ilıcalı ve Survivor ekibi de KYK'ya bağlı yurtlarda 14 gün karantinada kalacaklar.

MEDYA 12.05.2020, 10:00
Acun ve ekibi KYK yurtlarına yerleştirilecek

"Survivor 2020" yarışma programının çekimleri için Dominik Cumhuriyeti'nde bulunan ünlü yapımcı Acun Ilıcalı ve Survivor ekibinin bir bölümü, THY'ye (Türk Hava Yolları) ait özel uçakla 14 Mayıs'ta İstanbul'a getirilecek ve KYK'ya (Kredi ve Yurtlar Kurumu) bağlı öğrenci yurdunda 14 gün gözetim altında tutulacak.

Covid-19 (yeni tip koronavirüs) ile mücadele kapsamında yurt dışında bulunan ve Türkiye'ye dönmek isteyen vatandaşları için harekete geçen Ankara, bugüne kadar 110 ülkeden yüzlerce uçuş gerçekleştirdi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığı başta olmak üzere ilgili bakanlıkların ortak çalışmasıyla vatandaşların ramazan ayı ve bayramını evlerinde geçirebilmesi için başlatılan ikinci tahliye operasyonu ise devam ediyor.

Acun Ilıcalı ve Survivor ekibi İstanbul'a getirilecek

Yurt dışından yapılan tahliyeler kapsamında ünlü yapımcı Acun Ilıcalı ve Survivor ekibi de Türkiye'ye dönüyor. "Survivor 2020" yarışma programının çekimleri için Dominik Cumhuriyeti'nde bulunan Acun Ilıcalı ve ekibi ile bölgedeki vatandaşları tahliye edecek Türk Hava Yolları uçağı, 14 Mayıs'ta İstanbul'a teker koyacak.

KYK öğrenci yurdunda 14 gün konuk olacaklar

Dominik Cumhuriyeti'nden tahliyesi planlanan yaklaşık 250 Türk vatandaşı, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenci yurtlarında 14 gün gözetim altında tutulduktan sonra yeni tip koronavirüs (Covid-19) bulgusuna rastlanmaması durumunda evlerine yolcu edilecek.

Acun Ilıcalı, beraberindeki 110 kişiyle karantina süresince İstanbul'daki Kredi Yurtlar Kurumu yurdunda, aynı uçakla dönecek 140 kişi ise Tekirdağ'daki Kredi Yurtlar Kurumu yurdunda ağırlanacak.

Yorumlar (0)
24
açık