2020 yılında arama motorlarında en çok aranan diziler açıklandı!

Arama motorlarında en çok aranan 10 dizi açıklandı. Amerika’da ve Tüm Dünyada ayrı ayrı açıklanan iki listede de Netflix yapımlarının çoğunlukta olması ise dikkat çekti.

MEDYA 20.01.2021, 11:10 20.01.2021, 16:56 Deniz
2020 yılında arama motorlarında en çok aranan diziler açıklandı!

Arama motorlarında en çok aratılan diziler belirlendi! 2020 yılında en çok aratılan yabancı diziler için iki ayrı liste ortaya çıktı. Biri tüm dünyada aratılan dizilere, diğeri ise Amerika içerisinde aratılan dizilere ait. Listedeki yapımlara göz atıldığında, Netflix yapımlarının öne çıkması ise dikkatleri çekti.
Tüm dünyayı kapsayan listede ve Amerika listesinde ilk sırayı, “Tiger King” adlı belgesel dizisi aldı. Dünya listesinde 9 dizinin ‘Netflix’ e ait olması şaşırtırken, sadece ikinci sıradaki “Big Brother Brasil” dizisi Netflix’te yer almıyor.  Üçüncü sezonunun öncesinde Youtube'dan takip edilen, ancak Netflix'e transfer olan Cobra Kai'nin de her iki listede yer aldığı dikkat çekti. Ayrıca her iki listede Netflix yapımları “The Umbrella Academy, “The Queen’s Gambit” ve “Ozark” ın olması da başarı neden olarak sayıldı.İşte Tüm Dünyada ve Amerika’da arama motorlarında en çok aranan diziler, şu şekilde listelendi:

TÜM DÜNYA


1.    Tiger King
2.    Big Brother Brasil
3.    Money Heist (La Casa de Papel)
4.    Cobra Kai
5.    The Umbrella Academy
6.    Emily in Paris
7.    Ozark
8.    The Queen’s Gambit
9.    Outer Banks
10.    Locke & KeyAMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ


1.    Tiger King
2.    Cobra Kai
3.    Ozark
4.    The Umbrella Academy
5.    The Queen’s Gambit
6.    Little Fires Everywhere
7.    Outer Banks
8.    Ratched
9.    All American
10.    The Last Dance

Yorumlar (0)
7
parçalı az bulutlu