Termos silah sayıldı! Deniz Akkaya hakkında hapis istemi

Eski manken Deniz Akkaya hakkında kızına şiddet uyguladığı iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı. İddianamede, Akkaya'ya "Altsoya karşı silahla kasten yaralama" suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edilirken, savcılık, kızına fırlattığı termosu silah olarak değerlendirdi.

MAGAZİN 04.07.2024, 16:50 Buse Önder
Termos silah sayıldı! Deniz Akkaya hakkında hapis istemi

Geçen Mayıs ayında eski manken Deniz Akkaya'nın 16 yaşındaki kızı A.Ö.'ye şiddet uyguladığı iddiaları gündeme geldi. İddialar üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Deniz Akkaya için 4 yıl 6 aya kadar hapis talebi

Soruşturma tamamlanarak Deniz Akkaya hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, Akkaya'nın kızı A.Ö.'ye karşı "Altsoya karşı silahla kasten yaralama" suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edildi. Ayrıca, A.Ö.'nün şikayetini geri çekmesine rağmen, dosyanın kamu davasına dönüştüğü ve iddianamenin İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildiği belirtildi.

İddianamenin kabul edilmesi halinde Deniz Akkaya'nın önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Koruma altına alınmıştı

Deniz Akkaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kızının telefonunu ele geçirdikten sonra, kendisinden habersiz yurt dışı planları yaptığını öğrendiğini ve bu nedenle telefonuna el koyduğunu ifade etmişti.

Akkaya, kızının saldırısına uğradığını ve 1,5 saat boyunca balkona kilitlendiğini de belirtmiş, bu açıklamaların ardından, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti ve 16 yaşındaki A.Ö. koruma altına alınmıştı.

Babası velayet davası açtı

Deniz Akkaya, olay sonrası yaptığı açıklamada, "Burnu sürtsün diye devlete verdim" ifadelerini kullandı. Bunun üzerine, A.Ö.'nün babası Efe Önbilgin, çocuğunun velayetinin kendisine verilmesi için 29 Mayıs'ta dava açtı. Mahkeme, A.Ö.'nün geçici velayetinin babasına verilmesine karar verdi.

Akkaya, velayeti devretmediğini, kızının sadece babasıyla yaz tatiline çıkması için izin verdiğini belirtti.

Yorumlar (0)