Taylor Swift 'Yılın Kişisi' seçildi

ABD'de haftalık olarak yayın yapan Time dergisinin gelenekselleşen 'Yılın Kişisi' anketinde, bu sene ABD'li ünlü şarkıcı Swift seçildi.

MAGAZİN 06.12.2023, 23:17 07.12.2023, 17:52
Taylor Swift 'Yılın Kişisi' seçildi

Time Genel Yayın Yönetmeni Jacobs, 'Yılın Kişisi' olarak derginin kapağına taşınan Swift'i 'kendi hikayesinin hem kahramanı hem de yazarı olan ender kişi' olarak nitelendirdi.

Sam Jacobs, Taylor Swift'in 'bir ışık kaynağı olmanın ve sınırları aşmanın bir yolunu bulduğunu' kaydederek, "Bugün dünyada başka hiçbir isim bu denli çok insanı bu şekilde etkileyemez." ifadesine yer verdi. 

Her sene müzik ve video dalında en iyilerin seçildiği MTV Video Müzik Ödülleri'nde 11 dalda aday gösterilen Taylor Swift, MTV tarihinde bu sene ilk defa tamamı kadın adaylardan meydana gelen 'Yılın Sanatçısı' kategorisi de dahil olmak kaydıyla dokuz ödül kazanmıştı.

Time dergisi, 2017 senesinde medya gündeminde çok büyük bir yer tutan cinsel taciz skandallarında, uğradıkları istismarları ifade ederek bu husustaki 'sessizliği bozan' insanları 'Yılın Kişisi' olarak seçmiş ve bu kişiler arasında Swift de yer almıştı.

2022'de Zelenskiy seçilmişti

Dergi, 2021 senesinde SpaceX, Tesla ve sosyal medya mecrası X'in sahibi Elon Musk'ı, geçtiğimiz sene ise Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’yi 'Yılın Kişisi' olarak seçmişti.

Yorumlar (0)