Sharon Stone'dan taciz itirafı: "Önüme geldi..."

ABD'li yıldız oyuncu Sharon Stone, 1980'li yıllarda başından geçen bir taciz olayını anlattı. Olayın, bir yöneticinin ofisinde yaşandığını kaydeden 65 yaşındaki aktris, "Çok gençtim ve nasıl tepki vereceğimi bilemedim. Hem gülüyor hem de ağlıyordum." dedi.

MAGAZİN 09.11.2023, 15:11 11.11.2023, 09:10 Hakan Öksüz
Sharon Stone'dan taciz itirafı: "Önüme geldi..."

"Temel İçgüdü", "Casino", "Gerçeğe Çağrı", "Hızlı ve Ölü" gibi filmleriyle tanınan Hollywood yıldızı Sharon Stone, birçok kadın oyuncu gibi başından geçen taciz olayını anlattı. 65 yaşındaki aktris, 1980'li yıllarda uğradığı bir tacizden bahsetti. Kelly Ripa'nın programında çarpıcı açıklamalarda bulunan Stone, kendisini taciz eden kişinin bir yönetici olduğunu belirtti ancak isim vermedi.

"Önüme geldi ve fermuarını açtı..."

Taciz olayının, Sony Pictures'ın ofisinde meydana geldiğini söyleyen Sharon Stone, "Yönetici benim hakkımda konuşup durdu. 'Sen gerçekten muhteşemsin hem de çok akıllısın. Güzelliğin insanın başını döndürüyor. Dedikleri kadar varsın. Hele o saçların...' dedi ve birden şoke olduğum bir şey yaptı. Önüme geldi ve fermuarını açarak cinsel organını çıkardı. Çok gençtim ve nasıl tepki vereceğimi bilemedim. Hem gülüyordum hem de ağlıyordum. Buna nasıl tepki vereceğini bilemedi ve fermuarını çekip masasına geçti. Sonra asistanını çağırdı ve beni odadan çıkardılar." ifadelerini kullandı.

"Yanım boş olmasına rağmen..."

Hollywood'da kadın oyuncuların yıllar boyunca ezildiğini söyleyen Sharon Stone, sektörün içinde kendisine de kötü davranan çok sayıda erkek olduğunu belirtti. 

Bazı ödül gecelerinde ve gösterilerde yanı boş olan koltuklara oturmayı tercih ettiğini aktaran ünlü aktris, "Yanım boş olmasına rağmen koridorlarda oturanları gördüm. Bunlar bana 'Me Too'luk hikaye yaşatan kişilerdi. Benden özür dilemeyeceksen yanıma da oturmayacaksın." dedi.

Me Too hareketi ne demek?

İngilizcede "Ben de" anlamına gelen "Me Too"; cinsel saldırı, taciz ve tecavüze maruz kalan kişilerin seslerini yükseltip haklarını aradığı bir hareket olarak dünyada büyük ses getirdi. ABD'li yapımcı Harvey Weinstein'ın tacizle suçlanması, pek çok ünlü ismin başından geçenleri anlatmasının yolunu açtı.

Yapımcı Harvey Weinstein

Yorumlar (0)