Sezen Aksu'nun acı günü

Sanatçı Sezen Aksu'nun, İzmir'de 91 yaşında hayatını kaybeden babası Sami Yıldırım, kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Törene birçok ünlü isim katıldı.

Sezen Aksu'nun acı günü

Sezen Aksu'nun babası, emekli okul müdürü Sami Yıldırım, solunum güçlüğü sebebiyle gittiği Çiğli'deki bir özel hastanede, akciğer enfeksiyonu ve çoklu organ yetmezliğinden yaşamını yitirdi. 

2016 yılında vefat eden emekli fen bilgisi öğretmeni annesi Şehriban Yıldırım'ın ardından, babasını da kaybeden Sezen Aksu'yu bu acılı gününde sanatçı arkadaşları da yalnız bırakmadı. 

Cenaze töreninde Sibel Can, Gülben Ergen, Emel Müftüoğlu, Sıla, Müjde Ar, eşi Ercan Karakaş, Demet Akbağ, Ceylan Ertem ve Saba Tümer'in de aralarında bulunduğu ünlü isimler yer aldı.

Törene katılamayan Zülfü Livaneli, Ebru Gündeş, Hıncal Uluç, Sertab Erener, Müjdat Gezen, Nazan Öncel ve Uğur Yücel de çelenk yolladı. Aksu, kendisini teselli edenlere, "Elbette acılıyız, ancak güçlü olmaya çalışıyoruz" dedi.

Sami Yıldırım'ın cenazesi, kılınan cenaze namazından sonra, Örnekköy Mezarlığı'ndaki aile kabristanında, 2016 yılında vefat eden eşi Şehriban Yıldırım'ın yanında toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 22:13

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER