Sefo’nun milli marşı beğenilmedi, tepki çığ gibi büyüdü!

EURO 2024 Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden milli takımımız için Sefo tarafından yazılan marş, beklenen ilgiyi görmedi. Futbolcular, Sefo'nun şarkısı yerine Tarkan'ın eski marşını kullanmayı tercih etti.

MAGAZİN 20.06.2024, 20:30 21.06.2024, 18:20 Melina Ay
Sefo’nun milli marşı beğenilmedi, tepki çığ gibi büyüdü!

EURO 2024'ün ilk maçında Türkiye, Gürcistan'ı 3-1 mağlup ederek turnuvaya harika bir başlangıç yaptı. Milli takımımızdan Mert Müldür ve Arda Güler'in attığı goller, maça büyük bir heyecan kattı. Mert Müldür, attığı golü sosyal medya hesabında paylaştı. Ancak, rapçi Sefo'nun Türk Milli Takımı için yazdığı yeni marşın beğenilmemesi nedeniyle herkes eski marşlara yöneldi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı için hazırlanan şarkı tartışmalara yol açtı. EURO 2024'e özel olarak Sefo'nun seslendirdiği 'Türkiye'm' adlı parça, TFF tarafından tanıtıldı. Şarkının sosyal medyada yayınlanmasının ardından taraftarlar arasında görüş ayrılıkları ortaya çıktı. Bir grup taraftar şarkıyı beğenirken, diğer bir grup ise memnuniyetsizliklerini dile getirdi. Beğenmeyen taraftarlar, Tarkan'ın 2002 FIFA Dünya Kupası’nda Dünya 3’üncüsü olan Türk Milli Takımı için hazırladığı şarkıyı hatırlatarak kıyaslama yaptı.

Yorumlar (0)