Savcılıktan 'Ecrin' açıklaması!

Savcılıktan, Samsun'un Vezirköprü ilçesinde evinin önünde oynarken kaybolan ve 3 haftanın ardından dün ayakkabı ve kıyafefleri bulunan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz ile ilgili açıklama geldi. Vezirköprü Cumhuriyet Savcısı Kadir Çakmak, "Vücut bütün halde değil. Şuanda Ecrin’e ait olup olmadığını da bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

MAGAZİN 28.05.2019, 18:01 28.05.2019, 18:24
Savcılıktan 'Ecrin' açıklaması!

Türkiye, 21 gün arandıktan sonra dün ayakkabı ve kıyafefleri bulunan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'a ne olduğunu merak ediyor.

OLAYIN AYRINTILARI İÇİN TIKLAYINIZ

"VÜCUT BÜTÜN HALDE DEĞİL"

Samsun Vezirköprü Cumhuriyet Savcısı Kadir Çakmak, "Jandarma ekipleri de bizimle arama tarama faaliyetlerine katıldı. Arama yaparken ayakkabının bulunduğu noktanın etrafındaki dere yatağında elbise parçaları bulduk. Dağınık elbise parçaları takip edildi, aşağı noktadaki dere yatağında kemikler bulundu. Yüz metreye yayılmış vaziyette küçük bir çocuğa ait olduğunun tahmin ettiğimiz kafatası kemiği, kaburga kemiği, kaval kemiği gibi ufak parçalı kemikler bulundu. Vücut bütün halde değil. Şuanda Ecrin’e ait olup olmadığını da bilmiyoruz. Yaş ve kıyafet durumun uyumlu ancak kesinliğe ulaştırmak için ilgili dairelerden kriminal raporlarını alıp incelemelerimizi tamamlayacağız" ifadelerini kullandı.

"KEMİKLERDE HAYVAN DİŞLERİ VAR"

İnsan parçalarının yüzeye yayılmış durumda bulunduğunu belirten Çakmak, "Bir hayvan müdahalesinin olduğu aşikar ve kemiklerde hayvan dişlerinin olduğu sabit. Hayvani müdahale ile mi başladı ilk süreç yoksa insan müdahalesi ile başlayıp sonradan hayvan bulup o şekilde mi müdahale etti onu yapılacak incelemeler sonunda tespit edeceğiz." dedi.

SAVCI ÇAKMAK: "ŞİMDİLİK CİNSEL İSTİSMAR BULGUSU YOK"

"Şu  an cinsel istismar konusu en çok konuşulan konu." diyen savcı Çakmak, "Bulduğumuz veriler ışığında şu an için cinsel istismara yönelik bir bulgumuz yok. İleriki aşamalarda böyle bir durum çıkarsa bununla ilgili değerlendirmeleri de yapacağız. Soruşturmanın varlık sebebi zaten bu nitelikteki bir eylemde kasten adam öldürme olduğu ortaya çıkarsa gözaltından öte tutuklama olması lazım. Ama bunun için öncelikle şüphelilerin kuvvetli suç şüphesiyle ve delilleriyle tespit edilip ona göre değerlendirilmesi lazım. Bizi adli birimler olarak, mesuliyetten alıkoyma suçu, kasten adam öldürme suçu, taksirli adam öldürme suçu ilgilendirir. Biz bu suçların işlenmiş ihtimaline binaen soruşturma yapıyoruz şuanda. Netice itibariyle doğal ölüm de çıkabilir. Çocuk kaybolmuştur ve hayvan saldırısına uğramış da olabilir. O zaman biz çekiliriz idari birimlerin takdirine kalır. Ama bu suç şüphesi varsa biz soruşturmamıza devam ederiz. Cesedi buraya kadar taşıyan hayvan da olabilir, insan da olabilir. Bunlar ihtimaller, biz bu ihtimalleri araştıracağız" ifadelerini kullandı.

Ecrin Kurnaz’ın ailesi, Adlı Tıp Kurumu’na gönderilen kafatası ve kemiklerle ilgili çıkacak sonucu bekliyor.

DEDESİ: "CİNAYET DE OLABİLİR, KURT YEMİŞ DE OLABİLİR"

“Kafatası ve kemik parçalarının bulunduğu bize söylendi. Ben kendim görmedim. Çok üzgünüm." diyen Ecrin'in üvey dedesi Nuri Kurnaz, "Adli Tıp’a gönderildiğini söylediler bana. Sonuçların çıkmasını bekliyoruz. İnşallah en kısa zamanda bir sonuca ulaşılır. Ecrin olabileceğini söylediler ama daha net belli değil. Başka birisi olabilir, Ecrin olabilir. Ecrin değil de demiyoruz Ecrin de demiyoruz. Bugün de arama yapıldı. Araştırma yaptılar. Ayakkabı ve üzerindeki kıyafetin fotoğrafını gösterdiler. Ayakkabısını zaten bir kere görmüştüm. Ayakkabısı ışıklıydı. Kazak gördüğüm kadarıyla üzerindeki aynı onun Ecrin’in. Diğer parçası burada. Annesi babası İstanbul’da yolda geliyorlar. Cinayet de olabilir, kurt da yemiş olabilir, birisi götürmüş de olabilir henüz bir bilgim yok." değerlendirmesini yaptı.

ÜVEY BABAANNESİ: "BİRİSİ ALDI GETİRECEK DİYE BEKLİYORDUM"

Ecrin'in üvey babaannesi Hacer Kurnaz ise, “Çocuğumun evin yanından kaybolduğunu biliyorum. Başka bir şey bilmiyorum. Çok kötüyüm. Ayakkabısı ile kıyafetinin fotoğrafını gösterdiler. Akşam duyunca sesim soluğum gitti. Ben böyle beklemiyordum. Onu birisi aldı getirecek diye bekliyordum. Kim yaptıysa Allah’ından bulsun. Yavrudan ne istediniz Kolumu kanadımı kırdınız ciğerlerimi söktünüz." dedi.

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu