Sanatçı Yudum, konserde açıkladı: Siyasete mi atılıyor?

Adana'da organize edilen bir festivalde sahneye çıkan Türk Halk Müziği sanatçısı, söz yazarı ve besteci Yudum Tatar, konserde Tufanbeyli Belediye Başkanlığı'na aday olacağını ifade etti.

MAGAZİN 06.09.2023, 18:01 07.09.2023, 16:54 Özgü Kübra
Sanatçı Yudum, konserde açıkladı: Siyasete mi atılıyor?

Bu sene Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde 2'ncisi gerçekleştirilen Kuru Fasulye Festivali, 2-3 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi. Festivalin son gününde ise Türk Halk Müziği sanatçısı, söz yazarı ve besteci Yudum Tatar, sevilen türkilerini seslendirdi. Konser sırasında vatandaşlar ile sohbet eden Yudum, belediye başkanlığına aday olacağını söyledi.

"Buraya başkan adayı oluyorum"

Tufanbeyli Belediye Başkanı Avukat Remzi Ergü'den bir beste aldığını ve çok beğendiğini söyleyen Yudum, "Belediye başkanınızı tanıyorsunuz. Zamanında avukat olmuş, ayrıca besteler de yapıyor. Duysanız aklınız hayaliniz durur. Öyle güzel bir beste yazıp bestelemiş ki duyduğum an sahiplendim ve şu an aranje çalışmaları başlıyor. Kendi kendime dedim ki madem siz bizim mesleğe el attınız, ben de bu ilçeye belediye başkan adayı olacağım. Ben buraya aday oluyorum. Mesleğimiz elden gidiyor" şeklinde konuştu.

Ergü: Halk isterse Başkan da olursunuz

Yudum’un konuşmasının ardından sahneye çıkan Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, "Yudum Hanım, eğer halk isterse başkan da olursunuz" ifadelerini kullandı. Sanatçı Yudum ile Başkan Ergü konuşmaların ardından konser verdi. Konser sonunda ise Başkan Ergü, sanatçı Yudum’a yöreye ait kuru fasulye, kilim ve çiçek hediye etti.

Yorumlar (0)