Oyuncu Simon Yam sahnede bıçaklandı

Hong Kong'lu aktör ve film yapımcısı Simon Yam, Çin'de bir tanıtım etkinliğinde sahnede konuşma yaptığı esnada bıçaklandı.

MAGAZİN 21.07.2019, 17:48
Oyuncu Simon Yam sahnede bıçaklandı

Çıplak Katil, Seçim,Lara Croft: Tomb Raider - Hayatın Beşiği ve Hırsızlar gibi filmlerle tanınan Simon Yam'ın bıçaklandığı olay Zhongshan şehrinde yaşandı.

İzleyicilerden biri bir anda sahneye çıkıp Yam'ı midesinden ve kolundan bıçakladı. Yam'ın menajeri ünlü aktörün hastaneye kaldırıldığını ve hayati tehlikesinin olmadığını belirtti.

Etkinliği izleyen seyircilerden birinin kaydettiği görüntülerde saldırganın cebindeki bıçağı çıkararak sahneye atladığı ve Yam'a saldırdığı, ünlü oyuncunun ise saldırgandan kaçtığı ve sahneye hemen güvenlik görevlilerinin geldiği görüldü. Güvenlik görevlilerinin saldırgana müdahalesinin ardından saldırgan polis tarafından gözaltına alındı.

Olay yerinde yakalanan saldırganın soyadının Çın (53) olduğu, aktöre meyve bıçağıyla saldırdığı ve şizofreni hastası olduğu belirtildi.

Sahneye koşan güvenlik ekiplerinin, saldırganı yakaladığı ve Yam'ın hastaneye kaldırıldığı anlar da kameralara yansıdı. 

Ayrıca Hong Konglu aktörün sağ eli ve karnındaki kan lekeleri dikkati çekti. South China Morning Post gazetesindeki haberde ise saldırıda aktörün iç organlarının hafif zarar gördüğü, ancak Yam'ın durumunun stabil olduğu kaydedildi. Yam'ın menajeri Lester Mo Gee-man de aktörün hastaneden çıkmak ve Hong Kong'a dönmek için doktorların onayını beklediğini söyledi.

Yorumlar (0)
27
açık