Oyuncu Erdem Baş, ABD'den seslendi: Türkiye'de lüks araç hayaldi!

Ailesiyle birlikte hayatını ABD'de sürdüren oyuncu Erdem Baş, satın aldığı lüks otomobilden bahsetti. Türkiye'deki aracını satma sürecini anlatan Baş, "Türkiye'de lüks otomobil almak benim için hayaldi. Orada otomobilimi sattığım paraya burada lüks araç alabildim." dedi.

MAGAZİN 16.08.2022, 10:42 16.08.2022, 17:40 Hakan Öksüz
Oyuncu Erdem Baş, ABD'den seslendi: Türkiye'de lüks araç hayaldi!

Green Card hakkı kazandıktan sonra önceki aylarda ailesi ile birlikte ABD'ye taşınan oyuncu Erdem Baş, sosyal medya paylaşımlarıyla iki ülke arasındaki farklardan bahsediyor. Reyting Hamdi, Seksenler ve Çocuklar Duymasın gibi televizyon dizilerindeki rolleriyle tanınan Erdem Baş, ABD'de yaşayan Türklere için tiyatro oyunları sahneleyerek kariyerini sürdürüyor.

"İkinci el fiyatları burada da fırlamış"

ABD'deki yeni hayatına adapte olmaya çalışan 44 yaşındaki ünlü oyuncu, görüşlerini sosyal medya üzerinden takipçilerine aktarıyor. YouTube hesabından paylaşımlar yapan Erdem Baş, son videosunda satın aldığı otomobilden bahsetti. 

ABD'de araç satın almanın bir zorunluluk olduğunu kaydeden Baş, "Burası çok büyük. Bir yerden bir yere gitmek için kesinlikle arabanız olmalı. Dünyadaki gelişmeler yüzünden ikinc el araba fiyatları burada da yükselmiş." ifadelerini kullandı.

"Vergisiyle birlikte 7 bin 500 dolara aldım"

2009 model lüks bir Alman aracı aldığını belirten Erdem Baş, ABD'ye taşınmadan önce geçen yılın kasım ayında Türkiye'deki otomobilini 146 bin liraya sattığını söyledi. Satış yaptıktan aylar sonra aracının fiyatının ikiye katlandığını belirten Baş, "Burada araba zorunlu ihtiyaç. ABD'de aldığım araba, internette 10 bin dolar civarındaydı. Ben vergisiyle birlikte 7 bin 500 dolara alabildim." dedi.

"Türkiye'de lüks araç almak hayaldi"

ABD genelinde Alman arabalarının fazla rağbet görmediğini söyleyen ünlü oyuncu, "Bunun sebebi yedek parça bulmanın zorluğu. Uygun fiyata almak için ikinci el tercih ettim. Önemli olan beni taşıması. Aracı aldığımda 170 bin kilometredeydi. 2009 model lüks bir Porsche. Türkiye'de yaşarken lüks bir cip almak hayaldi. Eski arabamı sattığım fiyata burada lüks araç alabildim." diye konuştu.

Yorumlar (0)
23
açık