"O, benim romanlarımdan daha korkunç"

Amerikalı bilim kurgu yazarı Stephen King, "Trump'ın başkanlığı, romanlarımdan daha korkunç." dedi.

MAGAZİN 12.07.2019, 21:32 13.07.2019, 13:19 Hakan Öksüz
"O, benim romanlarımdan daha korkunç"

Amerikalı bilim kurgu yazarı Stephen King, ABD Başkanı Donald Trump'ın başkanlık döneminin, romanlarından daha korkunç olduğunu belirtti.

Sosyal paylaşım sitesi NowThisNews'de yayımlanan videoda King, Trump'ın kendi kurgusal karakterlerinden daha mı korkunç olduğu sorusuna, "Buna verilecek kısa cevap 'evet' olacaktır. Onun daha korkunç olduğunu düşünüyorum." yanıtını verdi. 

1979'da yayımlanan "Çağrı" (The Dead Zone) adlı romanında Trump'ın iktidara yükselişini öngördüğünü belirten King, romanda olduğu gibi ana akımın dışından gelen ve Amerikan toplumunun hayal gücünü ele geçiren bir siyasetçinin mümkün olabileceğinden o dönemde emin olduğunu bildirdi.

"TRUMP ORTAYA ÇIKANA KADAR KİMSE İNANMAZDI"

King, romandaki ana karakterlerden biri olan, acımasız iş adamıyken siyasetçiye dönüşen Greg Stillson'ın "Trump ortaya çıkana kadar kimsenin inanamayacağı ya da düşünemeyeceği çılgın bir şey" olarak görüldüğünü aktardı.

Kitabı yazdığı zaman diliminde Stillson benzeri birinin, ABD başkanlığına gelmesinin ardından 3. dünya savaşının başlaması endişesini taşıdığını söyleyen King, "öcü" olarak tanımladığı karakterine bugünkü ABD başkanıyla sahip olduklarını söyledi.

Trump'ın başkanlığa uygun olmadığını ve görevden alınması gerektiğini söyleyen King, Trump'ın Twitter kullanımını "giderek aklını yitiren bir zihne açılan pencere" olarak tanımlamıştı. 

Yorumlar (0)
12°
kapalı