"Nusret kendini mafya babası zannediyor"

Amerika'da gazetecilere konuşan çalışanlar, Nusret Gökçe'nin "Scarface" filminin etkisinde kaldığını ve kendini "mafya babası"na benzettiği ifade etti.

MAGAZİN 11.11.2019, 19:12 Hakan Öksüz
"Nusret kendini mafya babası zannediyor"

Tuz serpme hareketiyle ünlü Nusret Gökçe'nin çalışanları Süleyman Küçür, Onur Usluca, Yunus Delimehmet ve Batuhan Yunkuş "Bahşişlerimize el koydu, bize mobbing uyguladı, sonra da haksız yere işten çıkardı" iddiasıyla Nusret'e dava açmıştı. 

ABD mahkemesi, Nusret'e 237 bin dolar (1 milyon 366 bin TL) tazminat cezası vermişti.

New York Daily New Gazetesi, Nusret Gökçe’ye dava açan 4 kişiye olayı sordu.

"Bize diktatör gibi davranıyordu"

Çalışanlar, verdikleri röportajda Nusret hakkında, "Bize maaş ve bahşişler olmak üzere haftalık 2 bin dolar (11 bin 500 TL) ödüyordu. Ama bunun ne kadarının bahşiş olduğunu gizliyordu. Sorduğumuzda cevap vermiyordu. Bize diktatör gibi davranıyordu. Bize ‘Benim adım Nusret, ben ne dersem o olur' diye bağırıyordu. Sürekli izlediği ‘Scarface' (Yaralı Yüz) filminin etkisindeydi. Kendini o filmdeki mafya babası Tony Montana sanıyordu. O havalarda dolaşıyordu.” ifadelerini kullandı.

"İşçi haklarına ve kanunlarına uymalı"

Eski garson Batuhan Yunkuş, "Salt Bae, işçi haklarına ve kanunlarına uymalı. Ününüz ve ekonomik durumuzdan ötürü istediğiniz gibi davranamazsınız. İşçi haklarının korunduğu ve gözlemlendiği bir yerde yaşadığımız için şanslıyız. Burada konu sadece para değil, bu, ABD'deki işçi haklarıyla da ilgili" değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar (0)
açık