Nihal Candan tahliye sürecini anlattı: ‘Sürekli hastaneye kaldırıldım’

Sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşler, sazan sarmalı yöntemiyle birçok kişiyi dolandıran bir çetenin üyesi oldukları iddiasıyla tutuklanmıştı. Sağlık problemleri nedeniyle tahliye edilen Nihal Candan, yaşadığı sürecin çarpıcı detaylarını paylaştı.

MAGAZİN 27.06.2024, 22:41 Buse Önder
Nihal Candan tahliye sürecini anlattı: ‘Sürekli hastaneye kaldırıldım’

Bir süredir sazan sarmalı yöntemiyle dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla yargılanan ve sağlık sorunları sebebiyle 6 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Nihal Candan, yaşadığı süreci anlattı.

Nihal Candan, tahliye anını anlatırken, "Bana sadece koğuşunuza geçmenize gerek yok, tahliye edildiniz denildiğini hatırlıyorum. Ondan sonra nasıl taksiye bindim, nasıl çıktım, hiçbir fikrim yok" ifadelerini kullandı.

‘Bilincim yerinde değildi’

Sağlık durumu hakkında konuşan Candan, yaşadığı zorlu dönemi "Günümün dörtte üçünü hastanede geçiriyordum. Hem gece hem gündüz hastaneye kaldırılıyordum. Pek bilincimin yerinde olmadığı bir dönemdi” ifadelerini kullanarak özetledi. Hem hafıza kaybı, hem kas kütlesinin düşüşü gibi sorunlar yaşadığını anlatan Candan, “Sürekli düştüğüm için tekerlekli sandalye ile çıkarılıyordum" dedi.

‘Tahliye sebebim sadece yeme bozukluğu değil’

Tahliye edilme nedenleri hakkında da açıklamalarda bulunan Candan, "Tahliye sebebim sadece yeme bozukluğu hastalığım değil. Aynı zamanda dilekçemde belirtilmiş olduğu üzere sürenin dolmuş olması. Suçlamaların karşısındaki sürecin dolmuş olması da bir sebep" dedi.

‘Avukat olmak istiyorum’

Candan, kardeşi Bahar'ın da zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek, "Benim de ayrılmamla beraber birazcık daha yalnız hissetmesi, kendiyle kalması sonucu kardeşimin ilaç kullanıyor olması, sürekli uyuyor olması, bir abla için çok zor” ifadelerini kullandı.

Kardeşi Bahar için de tahliye temennisinde bulunan Nihal Candan, gelecekte influencer olmak yerine avukat olmak istediğini belirterek, yeni hedefini açıkladı.

Yorumlar (0)