NBA'in eski yıldızı, dilencilik mi yapıyor?

Bir zamanlar LeBron James ile birlikte Cleveland Cavaliers'ta oynayan eski basketbolcu Delonte West'in, elinde bir kartonla otoyol kenarında dilencilik yaptığı iddia edildi.

MAGAZİN 14.06.2022, 17:14 14.06.2022, 17:21 Hakan Öksüz
NBA'in eski yıldızı, dilencilik mi yapıyor?

2012 yılında basketbol kariyerini noktalayan Amerikan Basketbol Ligi (NBA) oyuncusu Delonte West, zor zamanlar geçiriyor. Basketbol yıldızı LeBron James'in eski takım arkadaşı olan West, ABD eyaleti Virginia'da yaşıyor. İddialara göre bir zamanlar NBA'de fırtınalar estiren Delonte West, yoldan geçenlerden para istiyor.

Bir otoyolun kenarında görüntülendi

38 yaşındaki eski NBA yıldızı West'in, Alexandria kentindeki bir otoyolun kenarında dilencilik yaptığı iddiası, basketbolseverleri üzdü. Cleveland Cavaliers'ın eski oyuncusu West'in dilencilik yaptığının kanıtı olarak sunulan video, sosyal medyada yankı uyandırdı. 

İddiaları haberleştiren Daily Mail, elinde bir kartonla otoyol kenarında dilencilik yapan Delonte West'in sağlık durumuna ilişkin endişe duyulduğunu bildirdi. 

Kardeşi, iddialara yanıt vermişti

Eski basketbol yıldızının kardeşi Dimitri West, daha önce de defalarca ortaya atılan iddialara açıklık getirmek için 2016 yılında bir röportaj vermişti. Kardeşinin rahatsızlığının "bipolar bozukluk" olduğunu dile getiren West, "Kesinlikle deli değil, uyuşturucu da kullanmıyor. Durumu aslında iyi ama aklından neler geçtiğini Tanrı bilir. Profesyonel yardım alması için aile olarak çabalıyoruz." demişti.

2020'de bir başka görüntüsü olay yaratmıştı

Dallas Mavericks, Boston Celtics ve Cleveland Cavaliers gibi NBA takımlarında forma giyen Delonte West'in 2020 yılında sosyal medyada paylaşılan bir başka görüntüsü yankı uyandırmıştı. Bir kişi tarafından dövülen West'in, polis tarafından tutuklanması olay yaratmıştı.

Basketbol yıldızı LeBron James ile Cleveland Cavaliers'ta beraber oynayan 38 yaşındaki West, 2012 yılında NBA'den ayrılmıştı. 

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu