Morgül’den, Mert Demir’e sitem: “Onu dinleyicilerime havale ediyorum”

Son dönemin popüler şarkıcılarından Mert Demir'in "Ateşe Düştüm" şarkısını kendine has yorumuyla seslendiren ve ardından klip çeken Yılmaz Morgül telif engeline takıldı. Yaşananların ardından Morgül, sessizliğini bozdu.

MAGAZİN 11.05.2024, 15:24 Melina Ay
Morgül’den, Mert Demir’e sitem: “Onu dinleyicilerime havale ediyorum”

Mert Demir, Mabel Matiz ile birlikte seslendirdiği 'Antidepresan' şarkısıyla hızlı bir çıkış yaparak müzik kariyerini ileri taşımıştı. Son zamanlarda çıkardığı ‘Cehennemin Dibi’ ve ‘Acı Veriyor’ şarkıları ise insanların diline dolandı. Konserlerde yaptığı dans figürleriyle de herkesin hafızasına kazındı. Serenay Sarıkaya ile olan ilişkisiyle sürekli konuşulan Mert Demir, ‘Ateşe Düştüm’ adlı şarkısı ile de hit parçalar arasında yerini almıştı. Back vokalinde Serenay Sarıkaya’nın yer aldığı şarkıyı Yılmaz Morgül çıktığı bir programda kendi tarzıyla yorumlamıştı. Bunun üzerine Morgül dayanamayıp, stüdyoya girerek bu parçayı seslendirdi. Şarkıya aynı zamanda klip çekip YouTube platformuna yükleyen Morgül, telif engeliyle karşılaştı. Daha sonra da sitemkar bir tavırla Mert Demir’i eleştirdi.

Sosyal medyada gündem olmuştu

Birkaç hafta önce ‘Aramızda Kalmasın’ programına katılan Yılmaz Morgül, Demir'in yorumunu “Ben şarkıyı yaşamak isterim. Yani bu ateşlere düştüğünü bana anlat, bunu yaşat bana" sözleriyle eleştirmişti. Ardından şarkıyı kendi tarzında okuyan Morgül, kısa sürede sosyal medyada gündem olmuştu.

Telife takıldı

Bunun üzerine soluğu stüdyoda alan ünlü isim, önce Ateşe Düştüm şarkısını kendi yorumuyla seslendirdi ardından da klip çekip YouTube'de yayınladı. Ancak Morgül'ün klibi telif engeline takıldı ve MESAM/MSG tarafından kaldırıldı. Bunun üzerine sessizliğini bozan Yılmaz Morgül, bir magazin programına açıklamalarda bulundu.

“Eser hak ettiği şekilde yorumlandı”

Morgül, “Çok üzgünüm. Z kuşağı da isyanda! Eser hak ettiği şekilde yorumlandı, yaşayarak okudum. Bu kişiyi milyonlarca dinleyicime havale ediyorum” dedi.

“Çok kibirli biri”

“Bu yasak Mert Demir'den geldi” diyen Morgül, “Kendisine defalarca ulaşmaya çalıştım. Çok kibirli biri. Benim yorumum ondan daha efsane” şeklinde sitem etti.

Yorumlar (0)