"Memleketini, halkını sevmenin tarafı olmaz"

Oktay Kaynarca, İstanbul seçiminin ardından sosyal medya hesabından duygularını paylaştı. Kaynarca, açıklamasında "Memleketini halkını sevmenin tarafı olmaz." ifadesine yer verdi.

MAGAZİN 25.06.2019, 17:55 Banu Fırıncılar
"Memleketini, halkını sevmenin tarafı olmaz"

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yenileme Seçimi'nin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Kaynarca, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Ne zaman mı düzelir? Biri gelsin her şeyi düzeltsin diye beklemeyip, geleceğini bir insana endekslemeyip, biri bizim için düşünsün bizim için yapsın demeyip, inandığın her ne ise senin gibi düşünmeyeni ötekileştirip düşman bellemeyip, hep beraber inanılmış bir demokrasi ruhuyla tek yürek, tek yumruk olmuş bir millet olarak ancak!

Siyasi görüşler değişebilir, bakış açıları farklılık gösterebilir, bu herkesin kendi seçimi kendi yolculuğudur ama aslolan memleket vatan bayrak sevgisidir.

Memleketini, halkını sevmenin tarafı olmaz. Seveceksen memleketini halkını, dinini mezhebini ırkını dilini ayırt etmeden seveceksin, memleketinin her köşesini her insanını seveceksin, seveceksin ki, kocaman rengarenk uçsuz bucaksız bir Ülke olabilesin. Hep beraber güzeldik hep beraber güzel kalabiliriz benim güzel memleketim.”

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu