İsrail'den Angelina Jolie'ye: "Hepsi yanlış!"

Angelina Jolie'nin eleştirilerine yanıt veren İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, Gazze'de insani krizin olmadığını iddia etti. Hollywood yıldızını topa tutan Herzog, "Gazze'nin güneyi güvenli. Gazze halkı, kentin kuzeyinden tamamen uzaklaşırsa Hamas'ı yok edeceğiz. Jolie, kendimizi savunma hakkımızın olduğunu bilmeli." dedi.

MAGAZİN 07.11.2023, 12:11 08.11.2023, 17:59 Hakan Öksüz
İsrail'den Angelina Jolie'ye: "Hepsi yanlış!"

Hollywood yıldızı Angelina Jolie, Gazze'nin toplu mezara dönüştüğünü belirterek İsrail'i ve dünya liderlerini suçlamıştı. Kaçacak bir yer bulamayan masum Gazze halkının katledildiğini kaydeden Jolie, "Ölenlerden yüzde 40'ı çocuk. Masum insanlar katlediliyor. BM Güvenlik Konseyi'nin ateşkes dayatmasını engelleyen dünya liderlerinin bunda sorumluluğu var." ifadeleriyle tepkisini dile getirmişti.

Isaac Herzog: "Hiç İsrail'de ya da Filistin'de bulunmadı"

İngiliz sunucu Piers Morgan'ın sorularını yanıtlayan İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, ünlü oyuncu Angelina Jolie'yi eleştirdi. Jolie'nin eleştirilerinin tamamının haksız ve yanlış olduğunu kaydeden Herzog, "Zannediyorum ki hiç İsrail'de ya da Filistin'de bulunmadı. Gerçeklerden bihaber. Olayların yaşandığı yerde değildi. Gazze'deki sivil insanların hayatını cehenneme çevirecek bir durum yok." diye konuştu.

"Gazze'nin güneyi güvenli, insani kriz yok"

Hollywood yıldızının söylediği gibi bir insani krizin bulunmadığını aktaran Herzog, "Bizim de uluslararası toplumun da onayladığı bir bölge var. Gazze'nin güneyinde kalıyor. Sivillerin o bölgeye gitmesi için yardımcı oluyoruz. Gazze'ye yönelik insani yardımlarda büyük artış var. Gazze halkı oradan tamamen uzaklaşırsa Hamas'ı yok edeceğiz. İsrail olarak kendimizi savunma hakkımız var. Angelina Jolie, bu hakkı bize tanımıyor." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)