Işın Karaca, hastalığını duyurdu: "Daha çok saklayamadım"

Işın Karaca, saçları ile kirpiklerinin dökülmesine sebep olan hastalığı açıkladı. "Saklanamayacak duruma geldi hastalığım." diyen ünlü şarkıcı, yaşadığı zor süreçten bahsetti.

MAGAZİN 08.07.2023, 10:21 Hakan Öksüz
Işın Karaca, hastalığını duyurdu: "Daha çok saklayamadım"

Ünlü şarkıcı Işın Karaca'nın saçlarının ve kirpiklerinin dökülmesi, hayranlarını korkuttu. Akıllara Işın Karaca'nın kanser tedavisi görüp görmediği sorusu geldi. 50 yaşındaki müzisyen, saçlarının ve kirpiklerinin dökülmesine neden olan hastalığı, "Saklamak zorlaştı." diyerek açıkladı.

"Hayatımın en zor günlerinde perukla sahneye çıktım"

Vücudundaki bütün tüylerin döküldüğünü kaydeden Karaca, "Verdiğim lazer epilasyon paralarına yazık oldu. Siz bilmiyordunuz, ben neler neler atlattım! Hayatımın en zor günlerinde perukla sahneye çıktım, bangır bangır şarkımı söyledim. Hayatın gerektirdiği buydu ama artık daha çok saklanamayacak duruma geldi hastalığım." dedi.

"Saç kıranın son evresindeyim"

Hastalığının ilerlemesi nedeniyle paylaşma ihtiyacı hissettiğini belirten ünlü şarkıcı, "Hep bir umudum vardı. Saçlarımın  geri gelmesini bekliyordum. Hastalık bu evreye gelince uzun süre kel kalacağımı anladım. Hayır, kanser tedavisi değil. Kemoterapi tedavisi görenlere Allah şifa versin. Benim hastalığım Alopeci Universal (AU). Saç kıranın son evresindeyim." ifadelerini kullandı.

"Kafamdaki yaralar, saçlarla birlikte döküldü"

İki yıldır bu hastalıkla boğuştuğunu vurgulayan Işın Karaca, ilk aşının ardından kafasında küçük yaraların çıktığını ve bunu önce alerji zannettiklerini kaydetti. 10 doktor gezdiğini ancak yaraların sebebini öğrenemediklerini belirten Karaca, ikinci aşıdan 2 hafta sonra kafasındaki yaraların, saçlarla birlikte döküldüğünü söyledi.

"Sevdiklerimin cenazesine gidemedim"

İkinci defa Kovid-19 geçirdikten sonra dökülmenin iyice arttığını ve örtmenin imkansız hale geldiğini vurgulayan Karaca, "İçime kapandım. Kimseye anlatamadım, kimseyle görüşmedim. Sevdiklerimin cenazesine gidemedim. Asosyallikten değil, kendimle savaşıyordum. Tedaviler fayda etmedi." dedi.

Yorumlar (0)