İrem Derici: "Sandviçin içine sim kart koyup yemişim"

Ünlü şarkıcı İrem Derici, anoreksiya olduğu döneme ilişkin, "Arkadaşımın elindeki sandviçe kilitlenmişim, ‘Neli?’ diye sormuşum. ‘Yer misin?’ diye sorunca sandviçi alıp içine sim kartını koyup, herkesin gözünün içine baka baka yiyip yutmuşum." ifadelerini kullandı.

MAGAZİN 20.05.2020, 15:49
İrem Derici: "Sandviçin içine sim kart koyup yemişim"

İrem Derici, konuk olarak katıldığı bir Youtube programında, anoreksiya olduğu döneme ilişkin samimi açıklamalarda bulundu. 
 
Derici, "Mesela anoreksiya yaşadığım dönemde, çubuk kraker gibi geziyorum ama kendimi dünyanın en seksi insanı zannediyorum. Bir anda 40 kilolara düşünce göğüs de kalmadı. Gittim doktora ‘Bana estetik yapın’ dedim. O da bana bir estetik yaptı, kafam kadar oldu. Onun üzerine bir de 20 kilo alınca süt anne gibi gezdim." diye konuştu. 

"Tedaviden sonra kendime gelmeye başladım"

Hasta olduğunu başlarda kabul edemediğini söyleyen Derici, "O dönem çok güzel olduğumu iddia ediyordum, ‘Anoreksiyasın sen’ diyorlardı. Belirtilerini soruyordum; 49 tanesi var bir tanesi yok hala 'Değilim' diyordum. Tedaviden sonra kendime gelmeye başladım ve hasta olduğumu kabullendim." ifadelerini kullandı. 

"Yoğunluk zor geldi"

Derici, "Gittiğim bir hastane biz sizin sorununuzu çözemedik, başka hastaneye gidin diye yönlendirdi. O zamanlar da kariyerimin en iyi dönemi program yapıyorum, konserlerim var, sevgilim var… Yoğunluk zor geldi." dedi. 

"Sandviçi alıp içine sim kartını koyup, herkesin gözünün içine baka baka yemişim"

Hastaneye yatma sürecine ilişkin ünlü şarkıcı, şunları söyledi:

Dalaman’dan Konya’ya gideceğiz, havaalanında oturuyoruz bütün ekip, çöp tenekeleri olur ya onlara kilitlenmişim. Sonra telefonum çalmış, bakıp gülümseyip sakince yere koymuşum telefonu. Kulağımdan küpemi çıkarıp, iğnesiyle telefonun sim kartını çıkarmışım.

Arkadaşımın elindeki sandviçe kilitlenmişim, ‘Neli?’ diye sormuşum. ‘Yer misin?’ diye sorunca sandviçi alıp içine sim kartını koyup, herkesin gözünün içine baka baka yiyip yutmuşum. Sonra da ‘Arayın da göreyim’ diye bağırmışım. Ama ben hiçbirini hatırlamıyorum bu olanların. Uçağa nasıl bindim, nasıl indim hiçbir şey hatırlamıyorum. Gözümü açma sahnem de çok acayip. Ellerim kollarım bağlı, karşımda filmlerdeki psikiyatrilerden duruyor. Ama hiçbir şey hatırlamıyorum en son Dalaman’daydım gayet güzeldi her şey… Böyle bir süreç geçirdim."

Yorumlar (0)
25
az bulutlu