Gülben Ergen: "Kan verdim diye rahat uyuyacağım"

Gülben Ergen, Çapa'da bulunan Kızılay Kan Merkezi'ne giderek kan bağışında bulundu. Sanatçı, "Buradaki hiçbir insandan benim canım kıymetli değil. Hepimizin canı eşit derecede kıymetli. Eve gidince duşumu yapacağım, ellerimi yıkayacağım ama kendimi iyi hissederek uyuyacağım, kan verdim diye." açıklamasını yaptı. 

MAGAZİN 02.05.2020, 09:41 04.05.2020, 18:14
Gülben Ergen: "Kan verdim diye rahat uyuyacağım"

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Türkiye genelinde kan stokunun kritik seviyenin altına düştüğünü bildirerek, kan bağışı çağrısında bulunmuştu.

Gülben Ergen'den söz konusu çağrıya destek geldi. Ergen, Çapa'da bulunan Kızılay Kan Merkezi'ne giderek kan verdi. 

Sanatçı, Kızılay Kan Merkezi girişinde yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Biz iyiyiz ama herkes iyiyim diyemiyor, iyi olmayanlar da var. Kızılay'da kan bağışı gerçekten çok önemli, hepimiz canımızın derdiyle uğraşıyoruz evet, herkesin başka telaşları var, anlıyorum evet ama kan bağışı çok önemli, kimin ne zaman kan bağışına ihtiyacı olacak belli değil. En yakınımızın ihtiyacı olduğu zaman sosyal medyada duyurmayı biliyoruz. Şurada şuna ihtiyaç var acil hastaneye gidin demeyi biliyoruz ama ilk direğimiz Kızılay."

"Hepimizin canı eşit derecede kıymetli"

İnsanların kan verme konusunda tereddüt etmemesi gerektiğini belirten Ergen, "Gördünüz beraber girdik, pırıl pırıl bir ortam, eldivenimi verdiler, maskem takılıydı, eğer maskem olmasaydı doktor hanımın elinde maske vardı. Buradaki hiçbir insandan benim canım kıymetli değil. Hepimizin canı eşit derecede kıymetli." dedi. 

"Uyarıları dinlediğimiz takdirde hiçbir sorun olmayacak"

Ergen, uyarıları dinlemenin yeterli olduğuna dikkat çekerek, "Bu çok önemli, tabii ki eve gidince duşumu yapacağım, ellerimi yıkayacağım ama kendimi iyi hissederek uyuyacağım, kan verdim diye. Bunu defalarca yapacağım, neden bu zamana kadar yapmamışım bilmiyorum. Kızılay'a hepimizin ihtiyacı var, kan bağışlarına. Bakın sosyal mesafe için sürekli uyarıyorlar. Biz uyarıları dinlediğimiz takdirde hiçbir sorun olmayacak. Yeter ki uyarıları dinleyelim." diye konuştu.

Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu