Ferdi Tayfur'un sağlık durumu!

Oğlundan böbrek nakli yapılan duayen sanatçı Ferdi Tayfur'un sağlık durumu ile ilgili açıklama yapıldı.

MAGAZİN 12.05.2020, 11:26
Ferdi Tayfur'un sağlık durumu!

Bir süredir diyaliz tedavisi gören Ferdi Tayfur, Antalya'da böbrek nakli ameliyatı oldu. 75 yaşındaki sanatçı, oğlunun böbreğiyle ikinci hayatına başladı.

Diyaliz tedavisi gören ünlü sanatçı Ferdi Tayfur, iki hafta önce Antalya'da özel bir hastaneye başvurdu. Burada gerekli tetkikleri yapıldıktan sonra Ferdi Tayfur'a, 55 yaşındaki oğlunun böbreği nakledildi.

Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilen ünlü sanatçı Ferdi Tayfur'un sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Böbrek naklini gerçekleştiren hastanenin Organ Nakli Merkezi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş, sosyal medya hesabından, acil ameliyatlar dışında ara verdikleri böbrek nakli programına bugün kaldıkları yerden devam edeceklerini duyurdu.

Herkesi organ nakline davet eden Prof. Dr. Alper Demirbaş şu ifadeleri kullandı:

"10 gün önce böbrek nakli yaptığımız ve 5 gün önce taburcu ettiğimiz duayen sanatçı Ferdi Tayfur'un sağlık durumu gayet iyi ve böbrek fonksiyonları normale dönmüştür. Unutmayınız #Organnaklimucizedir."

Bu arada, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, daha önce diyalize girdiğini açıklayan ünlü sanatçı Ferdi Tayfur'u tedavisi için Antalya'ya davet ederek, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde tedavi edebileceklerini söylemişti.

Yorumlar (0)
24
açık