"Çakır'ın dizeye veda süreci kitap olur"

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca, "Kurtlar Vadisi" dizisinde hayat verdiği "Süleyman Çakır" karakterine ilişkin,  "Televizyon tarihinde cesaretle yazılmış ve oynanmış rollerin ilklerinden biriydi. Çakır’ın diziye veda sürecini kaleme alsam kitap olur." dedi.

MAGAZİN 05.01.2020, 16:20 05.01.2020, 16:23
"Çakır'ın dizeye veda süreci kitap olur"

Deneyimli oyuncu Oktay Kaynarca, TRT2 ekranlarında yayınlanan "Film Gibi Hayatlar" programına konuk olarak katıldı. Kaynarca, "Kurtlar Vadisi" dizisinde hayat verdiği "Süleyman Çakır" karakterine ilişkin açıklamada bulundu.

"Süleyman Çakır" karakterinin fenomen olduğunu kaydeden Kaynarca, "Televizyon tarihinde cesaretle yazılmış ve oynanmış rollerin ilklerinden biriydi. Çakır’ın diziye veda sürecini kaleme alsam kitap olur." dedi.

"Dünyada ilk örnek"

Kaynarca, hâlâ Çakır karakterinin ölüm yıldönümünde "Saygıyla anıyoruz" şeklinde mesajların geldiğini belirterek, "Gıyabında cenaze namazları kılınması, mezar taşları yapılması, saygı duruşları... Dünyada ilk örnek. Çok enteresan." diye konuştu.

"Devam etseydi o çerçeve içinde kalacaktı"

Diziden ayrılmasına ilişkin Kaynarca, "Hikayesi oraya kadardı, baştan da belliydi ne olacağı. Benim için de iyi oldu aslında. Çok daha fazla devam etseydi o çerçeve içinde kalacaktı ve tekrara dönecekti. Sonraki yolculuk benim için çok kıymetliydi, farklı denemelerim oldu, komedi, sunuculuk gibi." ifadelerini kullandı. 

"Hayatın her köşesini hesap etmeye çalışan bir adam"

Başarılı oyuncu, "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisine de değindi. 

Kaynarca, "Şimdi oynadığım 'Hızır Çakırbeyli' karakteri bence daha keyiflisi, daha olgunu, plan yapanı ve hayatın her köşesini hesap etmeye çalışan bir adam. Ben rolümü çok seviyorum, çok güzel bir senaryo." dedi. 

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu