Binlerce kişi dolandırıldı, Yaprak Dökümü'nün oyuncusu gözaltına alındı!

Yalova merkezli 5 ilde düzenlenen devre mülk dolandırıcılığı operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı. "Yaprak Dökümü" dizisinde rol alan bir oyuncunun da operasyon kapsamında yakalandığı kaydedildi.

MAGAZİN 13.06.2024, 21:01 Hakan Öksüz
Binlerce kişi dolandırıldı, Yaprak Dökümü'nün oyuncusu gözaltına alındı!

Yalova'da yüzlerce kişiden gelen ihbarları değerlendiren polis, 2 yıldır gizli bir soruşturmayı yürütüyordu. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, soruşturma neticesinde binlerce kişinin mağdur olduğunu tespit etti. Devre mülk dolandırıcılığı operasyonu için düğmeye basıldı. Yalova merkezli operasyonun İstanbul, Adana, Kütahya ve Aydın'da eş zamanlı yürütüldüğü kaydedildi.

Sahte alıcı aileleri otele yerleştirmişler

Soruşturma kapsamında izlenen şüphelilerin, mağdurları "bedava tatil kazandınız" yalanıyla dolandırdığı anlaşıldı. Ücretsiz tatil yapacaklarını düşünerek Termal ilçesinde yer alan bir otele giden mağdurlara, devre mülk hissesi satıldığı belirlendi. Sahte alıcı ailelerin otele yerleştirildiği, bu yolla mağdurların şüphelerinin giderildiği tespit edildi.

21 şirket kurarak mağdurların, kendilerine ulaşmalarını engellemişler

Hukuki problemler yaşamak istemeyen zanlıların, kurdukları 21 farklı şirket sayesinde izlerini kaybettirdiği iddia edildi.

Devre mülk haklarından yararlanamadıklarını belirterek zanlılara başvuran mağdurların, "Kırmızı Dönem Satışı" adı altında ikinci kez dolandırıldıkları öne sürüldü.

Yaprak Dökümü'nün Ahmet'i de yakalandı

Düzenlenen operasyonda üst düzey yöneticilerinin de aralarında yer aldığı 29 kişi yakalandı. Zanlıların "nitelikli dolandırıcılık" suçunu işleyerek 50 milyon liradan fazla haksız kazanç elde ettiği kaydedildi. Gözaltına alınanlar arasında "Yaprak Dökümü" dizisinde "Ahmet" karakterine hayat veren tiyatrocu Yusuf Atala'nın da yer aldığı belirtildi.

Yorumlar (0)