Bezos, rekor fiyata malikane satın aldı

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, Amerika'nın Los Angeles kentinde rekor fiyata malikane satın aldı.

MAGAZİN 13.02.2020, 11:21 15.02.2020, 11:47 Hülya İlgin
Bezos, rekor fiyata malikane satın aldı

E-ticaret ve bulut bilişim şirketi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, Amerika Birleşik Devletleri'nin Los Angeles kentinin Beverly Hills semtinde 165 milyon dolara bir malikane satın aldı.

Forbes dergisinde yer alan habere göre, dünyanın en zengini listesinin ilk sıralarında gezen Jeff Bezos'un malikane için ödediği 165 milyon dolar, Los Angeles'ta bugüne dek bir konut için ödenen en yüksek bedel oldu.

Malikaneyi diğer malikanelerden ayıran ise 1937'de yapılan malikanenin hem yüksek maliyetle inşaa ettirilmiş olması hem de inşaa ettiren kişinin Warner Bros film stüdyosunun kurucularından Jack Warner'ın olması. 

36 bin metre kare alana kurulu, Georgia stili mimariye sahip malikanenin içinde iki ayrı misafir konutu, bir fidanlık, üç sera, tenis kortu, yüzme havuzu, golf sahası ve araç tamirhanesi ile benzin dolum istasyonları olan bir araba garajı bulunuyor.

Amazon'un patronu Jeff Bezos, 31 Ocak-6 Şubat tarihlerinde, şirketteki 4,1 milyar dolar değerindeki kişisel hissesini satarak nakde çevirmişti.

Yorumlar (0)
-4°
açık