Berkay ve Arda Turan davasında gelişme!

Aralarındaki kavga nedeniyle davalık olan futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin'in yargılandıkları davanın ikinci duruşması yapıldı. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesinde gerçekleşen duruşmaya şarkıcı Berkay Şahin ve taraf avukatları katıldı.

MAGAZİN 19.06.2019, 15:19 19.06.2019, 15:23 Banu Fırıncılar
Berkay ve Arda Turan davasında gelişme!

Önder Tiryaki, duruşmada tanık olarak dinlendi. Tiryaki, her iki tarafı da tanıdığını, bir ödül gecesi sonrası mekana gittiklerini ve Berkay Şahin'in eşi müşteki Özlem Şahin ile aynı masada bulunduklarını ifade etti. 

Arda Turan ve Özlem Şahin'in konuştuğunu gördüğünü ifade eden Tiryaki, "Ben arkadaşımla konuştuğum için çok fazla dikkat etmedim. Aralarında ne konuştuklarını duymadım. Arda ile göz temasım dahi olmadı. Özlem Hanım yanıma geldi ve 'Beni Berkay'a götür' dedi. Bende Berkay'ın yanına götürdüm." şeklinde konuştu. 

Kavganın ve yaşanan arbedenin ardından Berkay'ın yanına gittiğini belirten Tiryaki, "Ben Berkay'ı sakinleştirmeye çalıştığım sırada Burak Yılmaz'ın bana küfürleri oldu ve gitmemi istedi. Berkay da 'Sen git kardeşim' ifadelerini kullanınca oradan ayrıldım." dedi. 

Mahkeme, eksiklerin giderilmesi ve tarafların beyanlarını hazırlamaları amacıyla duruşmayı 11 Eylül'e erteledi. 

İstenen cezalar

Başsavcılık tarafından hazırlanan iddianamede, müşteki-sanık Arda Turan'ın, 'cinsel taciz, kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama, korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme ve ruhsatsız silah taşıma veya bulundurma' suçlarından 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar, müşteki-sanık Berkay Şahin'in ise, 'hakaret' suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. 

Söz konusu iddianamede, Berkay Şahin'in eşi Özlem Şahin ile 10 Ekim 2018 gecesi Sarıyer Emirgan'daki bir eğlence mekanına gittiği, Özlem Şahin'in mekanda kendi arkadaşlarıyla eğlendiği sırada, Arda Turan'ın yanına giderek omzundan dürttüğü, Şahin ile selamlaştıkları ve Turan'ın bu sırada Şahin'e yönelik cinsel taciz içerikli sözler söylediği kaydedildi.

Özlem Şahin'in bu durumu eşi Berkay Şahin'e anlattığı, bu kişinin, Burak Yılmaz ile oturan Arda Turan'ın yanına giderek, "Eşimi bırakıp yarım saate geliyorum, seninle konuşacağız." dediği anlatılan iddianamede, Arda Turan'ın Berkay'a kafa attığı, aralarında arbede yaşandığı, çevredeki kişilerce Şahin'in Turan'ın yanından uzaklaştırıldığı ve tedavisinin yapılması amacıyla hastaneye götürüldüğü de yer alıyor.   

"Turan yanında 6-7 kişiyle hastaneye gitti" 

Arda Turan'ın ise mekana birlikte geldiği Burak Yılmaz tarafından evine götürüldüğü ve saat 06.20 sıralarında Berkay'ın tedavi gördüğü özel hastaneye, yanında 6-7 kişiyle gittiği belirtilen iddianamede, Turan'ın hastaneye girdikten sonra Şahin ile hastanenin içindeki bir odaya geçtikleri, Turan'ın yanında getirdiği ruhsatsız tabancayı çıkararak mermiyi ağzına verdiği, silahı Şahin'e uzatarak, "Senin eşin olduğunu bilmiyordum, yengeyi tanımıyordum, bilsem böyle bir şey yapar mıyım? İstersen vurabilirsin." dediği, Şahin'in elinden tabancayı alarak oturdukları yerdeki yan koltuğa bıraktığı ifade edildi. 

İddianamede, ikili arasında yaşanan diyaloğun ardından Turan'ın silahı alarak yere doğru bir el ateş ettiği belirtilirken, silah sesi üzerine Arda ve Berkay'ın bulunduğu odaya olay yerinde bulunanların geldiği, Berkay'ın gelen bu kişileri odadan gönderdiği, daha sonra Arda'nın hastaneden ayrılarak evine gittiği kaydedildi. 

Berkay Şahin'in de aralarında bulunduğu 3 kişi hakkında 'silahla tehdit' suçundan soruşturma yürütüldüğü anımsatılan iddianamede, bu suçlamayla ilgili takipsizlik kararı verildiği bildirildi. 

"Özür dilese de vazgeçmeyeceğim"

Mahkeme çıkışı açıklama yapan Berkay, 'Artık özür dilese de ben davamdan vazgeçmeyeceğim. Davamın sonuna kadar arkasındayım, bugün buraya gelmiş olmam da bunun göstergesi." dedi. 

Yorumlar (0)
orta şiddetli yağmur