Aslıhan Gürbüz ekranlara neden ara verdi?

Ufak Tefek Cinayetler'de hayat verdiği Merve karakteriyle ekranlarda fırtına estiren Aslıhan Gürbüz'ün setlere ara verme sebebi ortaya çıktı.

MAGAZİN 22.01.2020, 15:58
Aslıhan Gürbüz ekranlara neden ara verdi?

36 yaşındaki Aslıhan Gürbüz, en son Ufak Tefek Cinayetler dizisinde canlandırdığı Merve karakteriyle adından söz ettirmişti. İstanbul'dan taşınan güzel oyuncu yeni bir hayata başladı.

Bedensel olarak yıpranan oyuncu 4 ameliyat geçirmiş aylarca tedavi görmek durumunda kalmıştı.

Aslıhan Gürbüz'ün setlere ara verme sebebi Kanal D'de izleyiciyle buluşan "2.Sayfa" programında anlaşıldı.

Setler tüketti

Saatler boyu devam eden çekimlerin güzel oyuncuyu hem bedenen hem ruhen tükettiği bu sebepten kendine bir hayat kurduğu ortaya çıktı.

Aslıhan Gürbüz sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştığı bir gönderiye şu notu eklemişti:

"Tam bir sene önce bugün bir karar vermiştim. İstanbul’dan uzaklaşacak ve sağlığıma kavuşacaktım. Son 6 seneye 4 ameliyat ve 3 ayrı sakatlık sığdırmış, yaşımdan beklenmeyecek bir performans ile tüm omurgamı haşat etmiş, bedenimde ki tüm ihtiyacım olan hormon ve vitaminleri tüketmiştim. Üstüne üstlük psikolojim son ameliyatla yerlerdeydi. Dile kolay 2 bel fıtığı ameliyatı, 2 adet köprücük kemiği platini takma-çıkarma, 1 adet fizik tedavisi 7 ay süren donuk ve çatlak omuz, bir adet diz kapağında kemik iliği ödemi ve menüsküs yırtığı ve yıllar önce ki trafik kazamdan yadigâr boyun düzleşmem. Şimdi yazarken bile nefessiz kalıyorum. Nasıl oldu bunlar derseniz ben hepsinin yanıtını biliyorum. Ama nasıl geçti derseniz işte onu anlatırım. İstanbul'u terk edip hayatıma düzenli sporu ve sağlıklı beslenmeyi sokmadım sadece, bana faydası olmayan her türlü eşya ve insanı da hayatıma sokmadım mesela. Sadece tüm sahteliklerden uzak gerçek doğada aylar günler geçirmedim, bana ait olmayan, başkalarının tüm yargılarını asla kabul etmemem gerektiğini ve kusurlarımla önce kendimi kabul etmem gerektiğini öğrendim mesela. Mesela kendimi en çok sakatlıklarım ve marazlarımla da sevmeyi öğrendim mesela, o düz durmayan dizimi her sabah öpüp okşadım, o sabahları yataktan zor kalkmama sebep olan o belime her sabah şefkat gösterdim. Durmayı öğrendim bir de durmanın da en zor eylem olduğunu, sabretmenin aslında benim de başarabileceğim bir şey olduğunu. Ve her gün ve her gün yeniden yeni baştan başlasam da bedenin inanılmaz bir güce sahip olduğunu öğrendim. Her yerde her zaman bedenimi dinlemeyi de öğrendim tabi ki. Mesela bana iyi gelmeyen bir ortamı, insanı, bir işi, bir şehri bırakmam gerektiğini, eğer bırakamıyorsam söylenmemeyi de öğrendim ki en zor öğrendiklerimden biri buydu. ‘Sağlık sahip olunması gereken en zaruri ihtiyaçtır ve kişinin bu ihtiyacını hiçbir iş, hiçbir insan ve kişisel hiçbir hata engelleyemez!’ demeyi de öğrendim. Ben öğrendikçe işlerim kolaylaştı, şifa her yerime bulaştı ve bir sene önce oturamayan, çorabını bile giyemeyen o kız şimdi her gün pilatesini, yogasını yapıyor. Evet, belki her hareketi olması gerektiği gibi ve kusursuz yapamıyor ama 'olduğu kadar' diyerek elinden geleni deniyor ve çok daha güçlü bir bedene sahip olduğu için her gün şükrediyor. Bazen ayağı hala uyuşup aksıyor bazen hala ağrıları onu uyutmuyor ve hala eskisi gibi esnek bir bedene sahip değil belki ama yine de kendini iyi hissediyor. Hatamızla günahımızla kusurumuzla sevelim kendimizi, başımıza gelen talihsizliklerle, sakatlıklarla, hastalıklarla sevelim bu hayatı, inanın o zaman daha da kolaylaşıyor işler. Kendime not: Aferin aslı bunu da başardın seviyorum kız seni."

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu