Arnold Schwarzenegger korku dolu süreci anlattı: "Ölümle yüzleştim"

Terminatör serisindeki rolüyle geniş kitleler tarafından tanınan ABD'li ünlü aktör Arnold Schwarzenegger, 2019'da geçirdiği kalp ameliyatı sırasında yaşadığı korku dolu anları anlattı. Doktorların yaptıkları bir hata nedeniyle ölümle yüzleştiğini söyleyen 76 yaşındaki oyuncu, "Korkunç bir vaziyetin ortasındaydım. Akciğerlerimi kullanmalıydım, aksi halde zatürre geçirip ölebilirdim." dedi.

MAGAZİN 07.09.2023, 10:53 Hakan Öksüz
Arnold Schwarzenegger korku dolu süreci anlattı: "Ölümle yüzleştim"

Efsanevi vücut geliştirme şampiyonu be bir zamanların Kaliforniya valisi Arnold Schwarzenegger, rol aldığı filmlerle sinemaya damga vurdu. Terminatör serisinde üstlendiği rolle geniş bir hayran kitlesine ulaşan 76 yaşındaki ünlü aktör; Cehennem Melekleri, Total Recall, Predator ve Anaokulu Polisi gibi birçok filmde oynadı.

Avusturya doğumlu ABD'li oyuncu, kalp ameliyatı esnasında doktorların yaptığı bir hata yüzünden ölümle burun buruna geldiğini söyledi. Üçüncü kalp ameliyatında bazı komplikasyonların oluştuğunu belirten Schwarzenegger, yaşadığı korkunç anları anlattı.

"Korkunç bir vaziyetin ortasındaydım"

2019'da "Terminator: Dark Fate" filminin çekimlerinden önce aniden hastaneye kaldırıldığını söyleyen ünlü aktör, "Ameliyatta iç kanamaya sebep olacak bir durum yaşanmış. Uyanınca doktoru gördüm. 'Hata yapınca seni apar topar ameliyata aldık.' dedi. Olan olmuştu, korkunç bir vaziyetin ortasındaydım. Böyle bir durumda kendinize gelmeniz gerekiyor. 'Bu hastaneden bir şekilde çıkmayı başarmalıyım.' diye düşündüm." dedi.

"Zatürre geçirip ölebilirdim"

Kalktıktan sonra 10 adım attığını ve kendini sarhoş gibi hissettiğini kaydeden Schwarzenegger, "Doktorların söylediğine göre akciğerlerimi kullanmalıydım. Aksi halde zatürre geçirip ölebilirdim. Pozitif bir bakış açısına sahip olmak bana yardımcı oldum. Bundan 3 ay sonra Terminatör'ün çekimlerine başladık." ifadelerini kullandı.

Terminatör filmlerinden bahsetti

1984 yapımı ilk Terminatör filminin harika olduğunu söyleyen Arnold Schwarzenegger, "İlk 3 film gerçekten muazzamdı. Kaliforniya valisi olduğum için 4. filmde oynamadım. Serinin son iki filmi olan Genisys ve Dark Fate ise iyi değildi. İyi olmayacaklarını biliyorduk çünkü senaryosu iyi değildi. Terminatör serisi bitmiş değil ama ben artık oynamayacağım. Değişik bir temayla devam edilmek isteniyor. Bunu açıkça söylediler." dedi.

Yorumlar (0)